fbpx
Close

Hansen ja Taani lõpetasid Prantsusmaa hegemoonia

Avatar
-Mikkel Hansen | Foto: imago/Matthias Koch/Scanpix

Taanis ja Saksamaal toimuvatel meeste käsipalli maailmameistrivõistlustel jõudis esimesena finaali Taani, kes alistas Hamburgis toimunud poolfinaalis Prantsusmaa 38:30 (21:15).

Rio de Janeiro olümpiavõitja juhtis 12 500 pealtvaataja ees toimunud kohtumist valitseva maailmameistri vastu algusest lõpuni. Taani suurendas pidevalt edu, juhtides avapoolajal 2:0, 7:4, 10:6, 16:10 ja puhkama mindigi taanlaste kuueväravalises eduseisus. Teisel poolaja ei jõudnud Prantsusmaa vastasele kordagi ohtlikult lähedale ning Taani võitis kaheksa tabamusega.

Taani vankrit vedas turniiri suurim väravakütt Mikkel Hansen, kes tabas 15-st pealeviskest 12. Seitsmemeetriviskeid realiseeris mees sajaprotsendiliselt neljast neli. Rasmus Lauge toetas Hansenit kuue ning Anders Zachariassen ja Morten Toft Olsen viie väravaga. Prantsusmaa resultatiivseimad mängijad olid Kentlin Mahe kaheksa ja Melvyn Richardsson kuue tabamusega. Puurivahtide tegevuses jäi peale Taani duo, kes tõrjus kahepeale 41-st pealeviskest 11, mis tegi tõrjeprotsendiks 27. Prantsusmaa duett suutis 42-st pealeviskest peatada vaid neli ehk tõrjeprotsendiks andis see kümme.

Teises poolfinaalis lähevad samuti Hamburgis täna Eesti aja järgi kell 22.30 vastamisi Saksamaa ja Norra.

scroll to top