fbpx
Close

HC Kehrast Rootsi siirduv pallur: oli aeg karjääris uus samm ette võtta

Avatar
-Uvis Strazdinš | Foto: Eesti Käsipalliliit

HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi lätlasest paremäär Uvis Strazdinš siirdub uuest hooajast mängima Rootsi esiliiga klubisse AIK Handball. Käsipall24.ee vestles mehega Eestis veedetud ajast ning Läti koondise EM-i kvalifikatsiooni alagrupist.

Kaks hooaega Eestis pallinud Läti koondise mängija näitas tänavu koondise eest Euroopa meistrivõistlustel head minekut ning sellega teenis mitmete välisklubide tähelepanu. “Kui tahan käsipallurin kasvada, siis nüüd on aeg oma karjääris järgmine samm teha. Seetõttu otsustasin rootslaste pakkumise vastu võtta,” ütles 20-aastane Strazdinš Käsipall24.ee lehele.

“Eestis veedetud aastad andsid mulle nii palju, et seda kõike on isegi raske sõnadesse panna. Meil olid paremad ja kehvemad ajad, kuid selle vältel püsisime alati ühtsete ja tugevatena. Kui ma alguses Kehrasse saabusin, olin noore mehena närvis, et kuidas mind tiimi vastu võetakse, kuid siinsed inimesed olid nii sõbralikud, et sobitumine käis kiirelt,” rääkis tänavu meistriliigas 14 mänguga 62 väravat visanud ning ka Käsipall24.ee All-Star tiimi valitud mees Eesti ajast. “Kohtasin kahe hooaja jooksul palju uusi sõpru ning võistkond aitas minul areneda uuele tasemele. Kaspar (Lees – toim.) õpetas mulle uusi trikke, Janarilt (Mägi – toim.) sain nippe, kuidas tagamängijana paremini hakkama saada ning Vladi (Vladislav Naumenko – toim.) nõuanded jäävad mulle alatiseks meelde.”

“Sooviksin tänada kõiki Kehra fänne ja sponsoreid. Nad uskusid alati minusse ja meie võistkonda. Polnud vahet, kelle vastu mängisime, te olite alati meie jaoks olemas. See aeg jääb mulle alatiseks meelde, kuid nüüd on aeg võtta järgmine samm. Minu soov on ühel hetkel olla maailma parim ääremängija ning tunnen, et see liigutus on selleks vajalik. Ehk näeme ühel päeval taas,” jätkas lätlane.

1891. aastal loodud AIK Handball asutas oma käsipalliosakonna 1943. aastal ning 1951. aastal tuldi Rootsi meistriks. Mulluse hooaja lõpetas klubi Rootsi esiliigas kümnendal kohal.

“Kui aus olla, siis ma arvan, et meil on head võimaluse EM-ile pääseda. Loomulikult on Norra käsipalli suurriik, kuid oleme ka varasemalt favoriite võitnud. Valgevenega kohtumised on erilise tähtsusega, kuna meil on nendega klaarimata arveid. Midagi lihtsalt ei tule, kuid võin lubada, et kõik mängud on vaatamist väärt ja Läti koondis annab igas matšis kõva võitluse,” kommenteeris Uvis lühidalt Läti alagruppi Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonis.

 

scroll to top