HC Tallinn 2 alustas esiliigahooaega võiduga

-Andreas Kommer | Foto: Helin Potter

Meeste esiliiga kolmas voor lõppes pühapäeval Kehras kohtumisega, kus HC Tallinn 2 alistas HC Kehra/Primendi 30:27 (15:11). Võitjate jaoks oli tegu hooaja avamänguga, kehralased said ühe võidu kõrvale esimese kaotuse.

Mullu lõpetasid kaks meeskonda esiliigas teineteisest kaugel – HC Tallinn 2 oli põhiturniiril 19 punktiga kolmas, HC Kehra/Primend kogus vaid viis silma ja seitsmenda kohaga veerandfinaali ei pääsenud. Omavahelistes mängudeski jäid selgelt peale pealinlased, tulemustega 34:23 ja 41:19, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Kehralased alustasid hooaega muljetavaldava 30:20 võiduga Raasiku/Mistra üle ning selge, et noored pallurid on aastaga tugevamaks saanud ja lisaks on alati kaasata esindustiimi mehi. Tallinn 2 aga täienes suvel kahe endise Eesti koondislasega, kui liitusid Jorma Käsper ja Sten-Erik Lepp.

Tasavägise alguse järel, kus mõlemad meeskonnad juhtisid maksimaalselt väravaga, said külalised pärast Helvar Kuhi kahte järjestikust tabamust 9:6 ette ning kohe tegi Andreas Kommer 10:6. Poolajavileni visati väravaid kordamööda ning seisuks tuli 15:11. Oma osa edus oli ka väravavaht Kaspar Kaalil, kes tõrjus kaks karistusviset.

Teise pooltunni algatuseks realiseeris Jaan Kauge karistusviske ning Sigmar Seermann vähendas veelgi vahet. Siis oli aga Tarmo Ulla etteaste aeg, kes tabas kolm korda järjest, Kaal tõrjus veel ühe karistusviske ja pealinna meeskond juhtis 18:13. Peagi tuli kehralaste kord teha 5:0 vahespurt, mille jooksul Sergio-Silver Kreegimaa viskas kolm väravat.

David Mamporia tabamus viis Kehra/Primendi 41. minutil 20:19 juhtima. Neli minutit hiljem olid pärast Kommeri ja Martin Pihlamägi viskeid jälle ees külalised. Viimasel veerandtunnil edu käest enam ei antud ja nii sai Tallinn 2 hooaja avamängus 30:27 võidu. Kommer ja Kaupo Märjamaa viskasid viis ning Ulla, Pihlamägi ja Palle Viilu neli väravat. Kehral tabasid Seermann ja Mamporia seitse ning Kreegimaa kuus korda.

9. Tallinna Oskar 1 0 0 1 26:29 0

Parimad väravakütid: Rando Sein (TÜ) ja Mathias Rebane (Coop) – 25, Klaus Peeter Rüütli (TÜ) ja Tõnis Kase (Coop) – 20, David Mamporia (Kehra/Primend) – 14, Arturs Meikšans (Coop) – 13 ja Sigmar Seermann (Kehra/Primend) – 12 väravat.