HC Tallinn 2 kerkis esiliiga liidriks

-HC Tallinn 2 | Foto: Helin Potter

Täna toimus meeste esiliigas viimane avavoorust edasilükatud kohtumine, kus HC Tallinn 2 alistas Tallinna Oskari 28:11 (11:6). Nüüd on kolm täisvooru esiliigas peetud, ehkki üheksa meeskonna osavõtul on tabel jätkuvalt pisut ebaülevaatlik. HC Tallinn 2 tõusis ainsa täiseduga meeskonnana uueks liidriks, Oskar on ainus punktita tiim.

Raasikul alustasid mullu esiliiga põhiturniiri vastavalt kolmandal ja neljandal astmel lõpetanud HC Tallinn 2 ja Tallinna Oskar tasavägiselt. Külalistel oli heas hoos Kristo Kiipus, kes viskas Oskari neli esimest väravat. Tallinnalgi piisas skoorijaid, kui Andreas Kommer ning ekskoondislased Sten-Erik Lepp ja Jorma Käsper tabasid – 13. minutil oli seis 4:4, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Kolm minutit hiljem olid mõlemad tiimid lisanud ühe värava, kuid Oskarit räsisid eemaldamised ning kodumeeskond tegi tugeva lõpu avapoolajale. Oskar sai viimase 14 minutiga palli väravasse vaid korra ning puhkepausile mindi pärast Kristjan Järve tabamust Tallinn 2 eduseisul 11:6.

Teise pooltunni algul sündis väravaid visalt, aga kõik, mis lisandusid, lendasid just Oskari võrku. Käsper tegi 39. minutil 15:6, enne kui Karl Makko lõpetas külaliste pika väravapõua. Peagi kasvas vahe enam kui kümnele väravale ning kui Daniel Kauri viskest tuli 45. minutil 19:7, tasus meenutada, et pool tundi varem oli seis olnud 5:5.

Vahe jätkas jõudsalt kasvamist viimaselgi veerandtunnil ja Tallinn 2 sai kindla 28:11 võidu. Martin Pihlamägi viskas võitjate kasuks viis väravat, Järv, Kaur, Käsper, Tarmo Ulla ja Kaupo Märjamaa lisasid kolm. Kohtumise algul skoori teinud Kiipus oligi Oskari resultatiivseim nelja tabamusega.

9. Tallinna Oskar 3 0 0 3 60:86 0

Parimad väravakütid: Rando Sein (TÜ) ja Mathias Rebane (Coop) – 25, Klaus Peeter Rüütli (TÜ) ja Tõnis Kase (Coop) – 20, Sigmar Seermann – 18, David Mamporia (mõl. Kehra/Primend) ja Ragnar Põldma (Oskar) – 17 väravat.