fbpx
Close

HC Tallinn osaleb algaval hooajal eurosarjas

Avatar
-HC Tallinn | Foto: Siim Semiskar

Mullu Eesti meeste käsipallimeistrivõistlustel neljanda koha saanud HC Tallinn osaleb algaval hooajal Euroopa Challenge’i karikasarjas.

Tallinn alustab turniiri teisest ringist ning mullu meistriliigas debüteerinud pealinlaste vastaseks võib loosi tahtel tulla HB Dudelange (Luksemburg), JD Techniek Hurry-up (Holland), Dinamo-Viktor (Venemaa), Estudiantes (Belgia), Selka Eskisehir (Türgi), HSK RK Borac m:tel (Bosnia ja Hertsegoviina), Holon Yuvalim (Iisrael), HC ZNTU-ZAS Zaporižžja (Ukraina), KH Kastrioti (Kosovo), Colos SS4 Ciobruciu (Moldova), London GD (Suurbritannia), HC Granitas-Karys (Leedu), Pas Aeropos Edessas (Kreeka), SSSCJRO-1 Tiraspol Olimpia (Moldova) või HC HC Kauno Azuolas-KTU (Leedu). Loosimine toimub 17. juulil.

Tugevuselt kolmanda eurosarja Challenge Cupi teise ringi mängud peetakse kodus-võõrsil süsteemis 6./7. ja 13./14. oktoobril. Kokku osaleb turniiril 48 meeskonda. Mullu krooniti võitjaks rumeenlaste Turda AHC Potaissa, kes alistas finaalis kreeklaste Ateena AEK.

“Kui mullu alustasime oma esialgse kolme-aastase plaaniga, siis oli kohe kavas teisel hooajal lülituda eurosarja,” sõnas eurodebütant HC Tallinna tegevjuht Risto Lepp. “Esimesel aastal tutvustasime mängijatele profisportlase elu, soovisime parandada nende üldfüüsilist seisundit ja harjutada euroopalikku, agressiivse kaitsega mängustiili.”

Lepp tõi paralleeli ka koduse konkurendiga. “Näeme ju Põlva Serviti pealt, kuidas aastaid tugevaid mänge heade vastastega on klubi viinud tublide Euroopa keskmike hulka. Nii arvame meiegi, et see on ainuõige tee arenguks. Peame end võrdlema tugevate vastastega ja mine tea, kui loos on õnnelik, siis on seal tiime, kellele võime vähemalt avaringis edukalt vastugi saada,” lisas Lepp.

scroll to top