HC Tallinn pudenes eurosarjast

-Kaspar Lees | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval mängiti EHF Challenge Cupi avaringi korduskohtumine HC Tallinna ja Leedu klubi Kauno Ažuolas-KTU vahel. Eesti viimane esindaja tänavustes eurosarjades võitles, kuid tunnistas teist päeva järjest leedukate paremust. Tänased kaotusnumbrid olid 28:30 (13:17) ning kahe mängu kokkuvõttes jäädi alla 52:56.

Kui laupäeval suutis Kaunase meeskond kohati hästi pidurdada HC Tallinna üht liidrit Kaspar Leesi, siis päev hiljem jäädi eriti mängu algul kogenud Eesti koondislasega hätta. Lees viskas kodumeeskonna neli esimest väravat ja seitsmendal minutil juhiti 4:3. Esimesed 17 minutit möödusid siiski ülimalt tasavägiselt, kumbki tiim ei saanud enamat üheväravalisest edust, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Robin Oberg viis 15. minutil Tallinna 8:7 juhtima, ent siis vastasid leedukad kolme vastuseta väravaga. Kauno Ažuolas-KTU üritas mängutempot alla tõmmata, et halvata pealinlastele meelepärast kiiret mängu ja tegid seda kohati päris õnnestunult. Tallinna peatreener Risto Lepp läks üle 5-1 kaitsele, et häirida vastaste osavat mängujuhti Arminas Stankunast.

Hätta jäädi aga realiseerimisega ning teist päeva järjest näitas suurepäraseid tõrjeid Ignotas Važinskas. Poolajavileks kasvas vahe peamiselt tänu vastaste vasakukäelise tagamehe Karolis Jankauskase visetele neljaväravaliseks – 17:13. Riietusruumist tulles kasutas Tallinn hästi ääremängijaid ning Rauno Aus ja Marek Karu vähendasid vahet.

Mullu Leedu meistrivõistlustel veerandfinaalis välja langenud klubi rebis uuesti eest ja tundus, et juba lõplikult kui veerand tundi enne lõppu juhiti 25:18. Tallinn pole aga allaandja meeskond ning kaotusseisul 20:27 alustati marulist lõpuspurti. Üheks võtmeks oli, et kaitse saadi enamaks kui kaheksaks minutiks täielikult pidama.

Marko Slastinovski viskas 5:0 vahespurdi jooksul kolm väravat ja 55. minutil tuli Karu tabamusest 25:27. Kui mängida jäi kolm minutit, realiseeris Slastinovski karistusviske ning kaotusseis oli minimaalne, 27:28. Päev varem palju pahandust teinud vasaksisemine Vilius Juozaitis suurendas siiski vahet ning Kauno Ažuolas-KTU sai 30:28 võidu.

Kahe mängu kokkuvõttes jäi Tallinn seega alla koondtulemusega 52:56 ning pudenes teist aastat järjest eurosarja avaringis. Lees viskas pealinlaste kasuks kümme, Slastinovski kuus, Oberg neli ja Karu kolm väravat. Vastaste täpsemad olid Jankauskas 11, Stankunas seitsme ja Juozaitis kuue tabamusega.

“Tabloo ei valeta – leedukad olid meist neis mängudes paremad. Veidikene, aga siiski. Suhteliselt sarnase käsikirja järgi kulgesid mõlemad mängud – kui saime kaitse pidama ja jooksma, siis kõik toimis. Aga kui eile jätsime 14 viset kuue meetri pealt või kiirrünnakutest viskamata, siis täna ka kümmekond,” tunnistas peatreener Lepp realiseerimisprobleemi.

“Vastased olid pisut võimsamad ja kui lootsime, et ehk nad täna väsivad, siis sitked on need leedukad! Ka tegid nende väravavahid selgelt parema esituse kui meie omad. Muidugi pole kaotused meeldivad, aga väga positiivne oli, et võitlesime lõpuni. Euromängud on meie meestele hindamatu kogemus,” lisas Lepp.