fbpx
Close

HC Tallinnaga liituma pidanud Pinnonen: Eesti tiitel on veel auhinnakapist puudu

Avatar
-Mikk Pinnonen | Foto: Siim Semiskar

Enne kui maailmas leviv pandeemia käsipallihooaja lõpetas oli HC Tallinn saamas väga põnevat täiendust. Aastaid Eesti rahvuskoondise tugitalaks olnud Mikk Pinnonen leidis taas motivatsiooni alaga tegelemiseks ning oleks koos pealinna tiimiga tiitlit püüdma läinud. Nüüd rääkisime mehega kire taasleidmisest, klubi valikust ning rikkaks saamisest.

Eelmisel hooajal mängis Pinnonen Itaalia esiliigaklubis Sassari Raimond Handball. 29-aastane käsipallur on profileiba teeninud ka Taanis, Rootsis, Rumeenias, Saksamaal ja Islandil. Aastaid Eesti koondises suurt rolli omanud mees viimases tsüklis kaasa ei teinud.

Sügisel ütlesid Käsipall24.ee intervjuus, et motivatsioon käsipalli mängimiseks on kadunud, kuidas sa selle uuesti leidsid? “Eks aeg läheb edasi ning organism unustab sportlase hädad. Kui keha enam hommikuti ei valutanud, siis tekkis selline mõte, et võiks platsile naasta. Kindlasti andis lisamotivatsiooni fakt, et Eesti tiitel on mul auhinnakapist puudu. Pärast paarinädalast treeningut tuli aga taas meelde, et käsipall on ikka karm mäng. Mingid kohad hakkasid taas tunda andma.”

“Reaalsus oli see, et HC Tallinn oli kodule kõige lähem meistriliiga võistkond. Rääkisin ka HC Kehraga, kuid otsustasin, et sõidule kuluv aeg oleks liiga pikaks läinud. Ega mul nende kuttide vastu ka midagi ei ole, kuid Kalevi Spordihall tundus kodusaalina ahvatlevam variant,” põhjendas Pinnonen just pealinna klubiga liitumist.

“Eesmärk oli ikka võistkonda võimalikult palju aidata. Ma oleks tahtnud olla just rünnakute alustaja, kes ei pruugi olla kõige resultatiivsem mees, kuid loob eeliseid teistele,” rääkis endine koondislane ootuste suhtes. “Võistkonnas oli palju tahtmist täis noori mängijaid ning Kaspar (Lees – toim.) oli väga heas vormis. Potentsiaali, mida kullaks realiseerida, oli palju.”

-Mikk Pinnonen | Foto: Siim Semiskar

“Eks ma olen ennast siin vormis hoidnud ja toimetanud asjadega, mida muul ajal teha ei viitsinud. Hetkel loen majandusraamatut “The Growth Illusion”, mis kirjeldab seda, kui mõttetu SKP näitajana on,” rääkis Pinnonen oma tegemistest karantiiniajal. “Tuleviku kohta on praegu liiga vara midagi öelda, neid otsuseid ja avaldusi praegu teha ei tahaks.”

Sügisel mainisid ka, et su eesmärk on rikkaks saada, kuidas see protsess edeneb? “Pisikeste sammude kaupa, kohal veel ei ole, kuid liigun sellele lähemale. Ettevõtte seisukohalt on praegune aeg kulunud asjade ette tegemiseks.”

“Mikk oli viimane pusletükk, mida selle hooaja võistkonna kompekteerimisel vajasime. Meil oli hooaja lõpufaasiks igale kohale vähemalt kaks meest ning kõik olid terved. Meeskonna arenguks on esmatähtis ka trennis omavahel võrdsete koosseisude vahel võidelda,” kommenteeris HC Tallinna peatreener Risto Lepp Käsipall24.ee lehele. “Mikk näitas ka juba treeningutel nauditavat minekut, kuid hoidsime teda veel tagasi, et ta ennast enne sisse mängiks kui võistlustulle astuks. Noortele on sellistelt maailma näinud meestelt palju õppida.”

“Pinnonen võib vabalt mängida ühtviisi hästi nii vasakus ääres, vasaksisemise kui ka mängujuhi positsioonil. Minul on kindel arvamus, et Miku potensiaal professionaalina jäi klubikäsipallis täielikult avamata. Oma hiilgeaegadel oleks ta võinud mängida ka maailma tippklubides kindla rollimängijana 15-20 minutit, kuna on võimeline selle ajaga ulmelise show rünnakul käima panema ja üksi mänge otsustama”, lausus Lepp, kelle sõnul mõtleb laia silmaringiga Mikk alati ise kaasa, kuidas saaks meeskonnale võimalikult kasulik olla.

Loe lisaks:

INTERVJUU | Mikk Pinnonen kaalub motivatsioonipuuduse tõttu käsipallist loobumist

 

 

scroll to top