Hea uudis Hannoverile? Horvaadid komistasid taas

-Novi Sadi Vojvodina | Foto: seha-liga.com

Kagu-Euroopa käsipalliklubisid ühendavas SEHA-liigas oli Nasice Nexel võimalus kindlustada koht poolfinaalis, kuid horvaadid kaotasid võõrsil Novi Sadi Vojvodinale 21:26 (11:10).

Esimest poolaega domineerinud Nexe juhtis 22. minutil 9:6 ja puhkama mindi külaliste üheväravalises eduseisus. Serblased otsustasid võitja saatuse teise poolaja alguses, kui tegid Miloš Grozdanici kolme tabamuse toel 5:0 spurdi. Nexe jõudis veel kahe värava kaugusele, kuid enamaks nad seekord suutelised polnud. Vojvodina resultatiivseim mängija oli Strahinja Stankovic üheksa ja Nexel Mario Tomic kuue tabamusega. Nexel on käsil kerge mõõnaperiood, sest pühapäeval saadi esimene kaotus EHF-i karikasarjas, kus jäädi võõrsil alla autsaider Bitola Eurofarm Rabotnikule. Teatavasti kuulub samasse alagruppi ka Mait Patraili koduklubi TSV Hannover-Burgdorf, kes võõrustab horvaate märtsi lõpus Saksamaal.

Mängupäeva teises kohtumises astus sammu Final4 turniirile lähemale Bresti Meškov, kes alistas võõrsil tiitlikaitsja Skopje Vardari 32:30 (17:16). Pea kogu mängu paari väravaga ees olnud valgevenelased jäid 48. minutil küll 25:27 kaotusseisu, kuid viimase minuti alguses särasid tablool viiginumbrid 30:30. Bresti kangelaseks kerkis Darko Dukic, kelle kaks lõpuminuti tabamust murdsid Lõuna-Makedoonia meeskonna. Petar Djordic tõi Meškovile parimana kaheksa väravat, Skopje suurimateks skooritegijateks osutusid Stas Skube ja Timur Dibirov kuue tabamusega.

Turniiritabelit juhib seni ainsana finaalturniiri pileti lunastanud Vardar 39 (16-st mängust) punktiga. Koha eest esinelikus võitlevad ka Nexe 36 (16), PPD Zagreb 36 (15), Brest 33 (16) ja Prešovi Tatran 30 (16) silmaga. Järgnevad põhiturniiriga piirduvad Vojvodina 19 (16), Martin Johannsoni koduklubi Bukaresti CSA Steaua 18 (18), Niši Železnicar 16 (17), Skopje Metalurg 10 (16) ning Ljubuški Izvidac 4 (16) punktiga.