fbpx
Close

Hispaania juhendajate edulugu, Prantsusmaa treenerivahetus ja käsipalli olümpiakohtade jagamine

Avatar
-Hispaania treenerid | Foto: marca.com

Samaaegselt Euroopa meistrivõistlustega selgitati käsipallimaailma parimaid ka teistes regioonides ning jagati olümpiamängude pileteid. 

Aasia meistrivõistlustel võitis Qatar oma neljanda järjestikkuse selle regiooni kulla. Legendaarse Valero Rivera poolt juhitud mehed alistasid finaalis Lõuna-Korea 33:21. Pronksikohtumises võitis Jaapan Bahreini põneva matši järel 27:26.

Kesk- ja Lõuna-Ameerika meistrivõistlustel triumfeeris taaskord Manolo Cadenase poolt juhitud Argentina, kes alistas finaalis oma põlise konkurendi Brasiilia 25:24. Selle võiduga tagasid argentiinlased omale koha Tokio olümpiamängudel. 2021. aasta maailmameistrivõistlustele kvalifitseerusid lisaks nendele ka Tšiili ja Uruguay. Turniiril nägime muuseas ka seisu 82:7, kui Argentiina alistas selle tulemusega Boliivia.

Aafrika meistrivõistlustel jätkus 17-tuhande pealise publiku ees Egiptuse võidujada, mis sai alguse, kui nende noortekoondis võitis eelmisel suvel maailmameistritiitli. Maailma parimaks treeneriks valitud Roberto Garcia Parrondo juhtimisel alistasid egiptlased finaalis võõrustajamaa Tuneesia 27:23. Pärast kohtumist tuli Egiptuse võistkond evakueerida, sest publikust lendas nende suunas erinevaid objekte. (alloleva postituse kommentaaridest leiate ka intsidendist video!)

Sellega said selgeks olümpiamängudele otse pääsejad ning millistel võistkondadel on veel aprillis toimuvatel kvalifikatsiooniturniiridel omale koht sinna tagada. Osaluse on juba garanteerinud: Jaapan (korraldajamaa), Taani (maailmameister), Bahrain (Aasia kvalifikatsiooniturniiri võitja), Argentiina (oma kontinendi parim), Egiptus (Aafrika meister), Hispaania (Euroopa meister).

Ülejäänud kuue koha eest olümpiamängudele hakkavad 17.-19. aprillil võitlema kaksteist võistkonda, kes on jagatud kolme neljaliikmelisse alagruppi, kust igast pääseb Tokiosse kaks tiimi.

1. Alagrupp  (Norras): Norra, Brasiilia, Tšiili, Lõuna-Korea
2. Alagrupp (Prantsusmaal): Prantsusmaa, Horvaatia, Tuneesia, Portugal
3. Alagrupp (Saksamaal): Saksamaa, Rootsi, Sloveenia, Alžeeria

Niisiis saab Prantsusmaa, kes äsja vallandas ka oma peatreeneri, võimaluse kättemaksuks Portugali vastu, kes nad Euroopa meistrivõistlustelt välja lõi. Prantslaste ajutiseks juhendajaks saab Didier Dinarti senine abiline Guillaume Gille.

 

Kui ülal märkasite, et kõikidel kontinendi meistriteks tulnud võistkondadel oli midagi ühist, siis nii see tõesti on. Hispaania treenerite uskumatu edulugu on saanud jätku ka sel aastal, kui pea kõikidel meistriteks tulnud tiimidel on just selle maa juhendaja (Allolevas lingis leiate täieliku nimekirja!).

Euroopa meistrite (Jordi Ribera), Aafrika ja Lõuna-Ameerika kahe parima (Argentiina – Cadenas, Brasiilia – Cordo), Aasia kulla (Qatar – Rivera) võitnud võistkondade eesotsas on vaid hispaanlased. Nagu sellest veel vähe oleks, oli ka eelmise hooaja Meistrite liiga finaalturniiri tiimide treenerid vaid Hispaania päritolu.

scroll to top