fbpx
Close

Hispaania treenerite uskumatu edulugu maailma käsipallis

Avatar
-Hispaania treenerid | Foto: marca.com

Hispaania treenerite edulugu viimaste aastate maailma käsipallis on olnud täiesti uskumatu. Ühel hetkel oli kõikide maailmajagude meistrite eesotsas hispaanlane ja lisaks olid Meistrite liiga finaalturniiril vaid tiimid, keda juhendas sama rahvuse esindaja.

Eelmisel hooajal jõudis Meistrite liiga finaalturniirile neli võistkonda, kellel olid kõigil hispaanlasest juhendajad. Xavier Pascual (FC Barcelona), Talant Dujshebaev (Kielce), David Davis (Vezprem) ja Garcia Parrondo (Vardar) olid kõik oma tiimidega Kölnis, kirjutab marca.com.

Nüüd võib juhtuda tõsiasi, kus kahekümne neljast olümpiale pääsevast võistkonnast naiste ja meeste arvestuses on koguni üheksa hispaanlasest treenerit. Praeguseks hetkeks on sinna kvalifitseerunud Manolo Cadenas Argentina meeste eesotsas ja Jorge Duenas Brasiilia naistega. Väga suure tõenäoususega lisandub neile Valero Rivera Qatariga ja Toni Gerona ning Roberto Parrondo vastavalt  Tuneesia ja Egiptuse juhendajana.

Neile lisaks võttis äsja eelmise olümpiavõitja Venemaa naiste koondise üle Ambros Martin. Ni Hispaania oma naiste- kui meestekoondist juhib ka loomulikult selle rahvuse mees ning nende välja jäämine olümpialt oleks tõeline ime (Carlos Viver ja Jordi Ribera vastavalt). Natuke väiksem šanss sinna pääseda, kuid võimalus siiski on Tšiili peatreeneril Mateo Garraldal.

Viimased kohad olümpiale mängitakse välja kvalifikatsioonis ja siis selgub lõplikult kui palju Hispaania treenereid suurvõistlusel näeme.

scroll to top