Hollandile napp võit, Norra avas võimsas stiilis punktiarve

-2018. aasta naiste EM-i logo | Foto: Internet

Prantsusmaal toimuvatel naiste käsipalli Euroopa meistrivõistlustel sai eelmise EM-i finalist Holland C-alagrupi teises voorus 28:27 (14:11) jagu Hispaaniast.

Tasavägiselt kulgenud avapoolajal tegid hollandlannad suurema vahe sisse viimastel minutitel, kui viskasid viigiseisult 11:11 kolm vastuseta väravat. Hispaanlannad alustasid aga teist poolaega 5:1 vahespurdiga ning läksid juhtima 16:15. Kohtumine jätkus võrdselt lõpuni, aga pikema kõrre tõmbasid siiski hollandlannad. Kui mängida jäi 15 sekundit, seadis hispaanlanna Carmen Dolores Martin Berenguer kiirrünnakust jalule viigi 27:27, kuid Hollandi kasuks viskas viimasel sekundil võiduvärava Lois Abbingh. Hollandi resultatiivseim mängija oli Nycke Groot üheksa ja Hispaanial Martin Berenguer kuue tabamusega.

Kahe seni punktita olnud naiskonna duellis alistas Ungari 24:18 (13:9) Horvaatia. Järk-järgult edu suurendanud ungarlannade suurimateks skooritegijateks osutusid Nadine Schatzl, Anna Kovacs ja Noemi Hafra viie väravaga ning Horvaatiale tõi Dora Krsnik parimana kaheksa tabamust.

Kahe vooru järel jätkab Holland täisedu nelja punktiga. Hispaanial ja Ungaril on kaks silma, Horvaatia pole punktikontot suutnud avada.

D-alagrupis avas võiduarve tiitlikaitsja Norra, olles 31:17 (20:10) üle Tšehhist. 10:7 eduseisul kuus vastuseta väravat visanud ja sellega võitja saatuse otsustanud norralannade edukamateks väravaküttideks osutusid Heidi Loke ja Malin Aune kuue tabamusega. Tšehhi kasuks viskas Sarka Marcikova parimana neli väravat.

Teise võidu võttis Rumeenia, alistades 29:24 (14:11) Saksamaa. Rumeenlannad läksid ette 3:0, hoidsid kolmeväravalist edu poolajapausini ning ei lasknud teisel poolajal sakslannasid endale ohtlikuks saada. Eliza Iulia Buceschi viskas Rumeenia kasuks üleväljanaisena 11 väravat, sakslannadele tõi Julia Behnke parimana kaheksa tabamust.

Mõlemast vastasest jagu saanud Rumeenia jätkab turniiri puhaste paberitega. Norral ja Saksamaal on kirjas kaks punkti, Tšehhi aga jätkab nullil.