fbpx
Close

Hooajale suurte muudatustega vastu minev Tapa mängis kontrollturniiril Leedus

Avatar
– SK Tapa | Foto: SK Tapa käsipall

SK Tapa, kelle koosseisus on sel aastal palju muudatusi, avas oma hooajaeelsed kohtumised Leedus, kus kaheksa võistkonna konkurentsis saavutati neljas koht.

Leedu, Läti, Valgevene ja Poola klubide seas ainukese Eesti võistkonnana osalenud Tapa kaotas esimeses alagrupikohtumise võõrustajate Alytuse Varsa-Stronglasasele 18:31. “Avamäng läks kindlasti selle nahka, et poisid polnud enne kokkumänginud, see oli meie esimene turniir selle koosseisuga,” ütles Aron Janis Käsipall24.ee lehele.”Oleme hetkel tegelenud rohkem füüsilise ettevalmistusega ning palju palle puutunud veel pole. Õnneks iga mänguga läks pilt paremaks.”

Järgmises kahes alagrupimängus võideti suhteliselt kindlate numbritega võõrustajate duubelmeeskonda (32:27) ja Jurmala Sportsi (30:16). “Kaitse pidas meil hästi ning Kolka (Mikola Naum – toim.) aitas taga kõvasti. Selle pealt saime ka joosta palju kiirrünnakuid,” jätkas Tapa treenerikohustusi täitnud Janis.

Pronksimängus tunnistati võrdses heitluses Leedu eelmise hooaja põhiturniiri neljanda Kaunase Ašuolase paremust 31:26. “Viimases mängus võitlesime kõvasti ja mäng oli võrdsem, kui lõpptulemuses väljendub. Kokkuvõttes võib turniiriga väga rahule jääda. Täitsime oma eesmärgid,” kommenteeris Aron.

Tiimist lahkus nende resultatiivseim mees Vahur Oolup, kui Tapa ridades on tagasi eelmisel hooajal Viimsi/Tööriistamarketis mänginud Aleksander Oganezov ja Rail Ageni. Samast linnast pärit mehed tegid turniiril oma debüübi spordiklubi ridades. “Oganezov ja Ageni sulandusid väga hästi võistkonda. Esimeses mängus oli natuke keerulisem, kuid pärast seda läks asi lihtsaks. Aleksander hoidis meeleolu üleval, andis mu sõnu edasi platsil ja oli oma asjaliku suhtumisega väga heaks eeskujuks noortele poistele,” väitis treener uute mängijate kohta.

Turniiri võitis Vilnius HC, kes alistas finaalis võõrustajate võistkonna 35:32.

Hetkeks käsipalli lõpetamist kaalunud Oganezov on nüüd tagasi oma kodulinna võistkonnas: “Eelmise hooaja lõpetasime Viimsiga Eesti meistriliigas viimase kohaga ja sellest jäi halb maik suhu. Pärast Ain Pinnoneni lahkumist treeneripingilt ei õnnestunud minul leida ühist keelt teda asendanud Jarno Nurmega. Mõtlesin lõpetada käsipalliga tegelemise üldse ära. Kuid sel suvel osalesime Tapaga Jõudi võistlustel ja sealt sain head emotsioonid. Tegime siis seal nalja, et selle tiimiga võiks meistriliigas mängida küll. Kuigi sel turniiril osalenud Kaspar Lees tõenäoliselt meiega ei liitu, jätkab võistkonnas Mikola Naum. Tundub, et Tartus tehtud nali saab reaalsuseks.”

“Leedu turniiril olid minule suureks üllatuseks Tapa noored poisid, kes võitlesid kõvasti Leedu ja Läti keskmikega, kes on neist vanemad ja tugevamad. Saime arendada kokkumängu ja lõpuks saavutatud neljas koht ei ole ka mingi häbiasi. Kindlasti tundsime turniiril puudust kõvast kaitseloomast Mihkel Koppelmannist,” jätkas Oganezov.

“Kuigi paljud seda välja öelda ei julge, võiks meie eesmärk sel aastal olla medalimängudele pääs ja miks mitte pronks,” vastas Aleksander Käsipall24.ee pärimisele tuleva hooaja kohta. “Minu arvates peaks meil olema täisrivistuses võimalik päästa karikavõistlustel finaalturniirile ja meistrivõistlustel mängida medalile.”

SK Tapat saab uues koosseisus näha juba tuleval nädalavahetusel pealinnas Sõle spordihoones toimuval IBIS Tallinn Handball Cupil.

Turniiri lõppjärjestus:

1.Vilnius HC (Leedu)
2. Alytus Varsa-Stronglas (Leedu)
3. Kaunas “Oak-KTU” (Leedu)
4. SK Tapa
5. AZS AWF-Biala Podlaska (Poola)
6. Jurmala Sports (Läti)
7. Riia ASK-LSPA (Läti)
8. Alytus “Varsa-Stronglas 2” (Leedu)

scroll to top