Horvaatia sai üllatuskaotuse, Islandi lootused kustusid

-Prantsusmaa käsipallikoondis | Foto: Reuters/Scanpix

Taanis ja Saksamaal toimuvatel meeste käsipalli maailmameistrivõistlustel pidi esimese kaotuse vastu võtma Horvaatia, kes jäi I-vahegrupis 26:29 (13:17) alla Brasiiliale.

Eelmise MM-i neljas ja 2003. aasta maailmameister Horvaatia ei juhtinud kohtumist kordagi. Brasiilia, kelle seniseks parimaks tulemuseks on 2013. aasta MM-il saavutatud 13. koht, pääses avapoolajal ette kuue väravaga 11:5 ning juhtis teisel poolajal 26:21. Kuigi horvaadid viskasid seejärel neli vastuseta väravat, kulges mängu lõpp lõuna-ameeriklaste taktikepi all, kes võtsid kolmetabamuselise võidu. Haniel Langaro tõi Brasiilia parimana üheksa ning Domagoj Duvnjak Horvaatiale kuus väravat.

Teises pühapäevases I-vahegrupi kohtumises kustutas Prantsusmaa 31:22 (15:11) võiduga Islandi edasipääsulootused. Tiitlikaitsja läks mängu 6:0 juhtima ja kuigi teisel poolajal vähendas Island kaotusseisu 14:16-le, sepistasid prantslased järjekordse 6:0 spurdiga endale võidu. Prantsusmaa resultatiivseimad mängijad olid Melvyn Richardson ja Valentin Porte ning Islandil Elvar Orn Jonsson võrdselt viie tabamusega.

Prantsusmaa juhib turniiritabelit neljast mängust teenitud seitsme punktiga. Järgnevad kolm kohtumist pidanud Saksamaa viie, Horvaatia nelja ning Hispaania ja Brasiilia kahe silmaga. Island on kaotanud kõik neli matši.

II-vahegrupis säilitas edasipääsulootused Norra, olles 32:28 (16:14) üle Egiptusest. Tasavägise alguse järel pääses Norra 8:8 viigiseisult 10:8 ette ning juhtis mängu lõpuni. Teisel poolajal vähendasid aafriklased vahe 23:24-le, kuid norralaste kaks vastuseta väravat viis eelmise MM-i finalisti kolme tabamusega ette. Lähemale, kui kaks väravat, Egiptus enam ei jõudnud. Sander Sagosen ja Magnus Rod tõid Norrale parimatena kümme ning Ahmed Elahmar ja Mahammad Sanah Egiptusele neli väravat.

Avavõidu võttis vahegrupiturniiril Ungari, kes alistas Tuneesia 26:21 (16:14). Ungari viskas 5:7 kaotusseisust viis vastuseta väravat ja kuigi Tuneesia jõudis paaril korral kahe tabamuse kaugusele, kuulus võit ungarlastele. Ungari resultatiivseim mängija oli Zsolt Balogh üheksa ning Tuneesial Mosbah Sanai ja Oussama Boughanmi viie väravaga.

Turniiritabelit juhivad endiselt Taani ja Rootsi täisedu kuue punktiga. Kolmandana edasipääsu eest võitleval Norral on samuti kolmest mängust koos neli silma. Ungaril on neljast matšist kolm ning Egiptusel kolmest kohtumisest üks punkt. Tuneesia on kaotanud kõik neli mängu.