Ibis Tallinn Handball Cupi võitjaks tuli HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

-Ibis Tallinn Handball Cup | Foto: HC Tallinn

Ibis Tallinn Handball Cupil mängiti täna viimane võistluspäev. Turniiri võitjaks tuli HC Kehra/Horizon Pulp&Paper.

Grankulla IFK – Neva 24:23
GRIFK: Hellakoski 6, Tuominen 5 | Neva: Galtsov 8

Suurema osa ajast Soome võistkonna juhtimisel kulgenud mängus võitles Neva end siiski minut enne lõppu viigiseisule. Mõlemal tiimil oli siis veel võimalus üheks rünnakuks ning GRIFK õnnestus seal kus Peterburg mitte ning lõpuks neile üheväravaline võit.

HC Tallinn – Tapa 24:14 ( 12:8)

Tallinn: Kiil 7, Kütt 4 | Tapa: Adamson 7

Võrdselt alanud kohtumises kasutas pealinna võistkond nii palju mehi pingilt, kui neil võtta oli. Esimese poolaja lõpuks jäi Tapa neljaväravalisse kaotusseisu. Teisel poolajal Tallinn vastastele võimalust ei andnud ning jooksis Armis Priskuse tõrjete pealt end kindlale võidule. Tapa koosseisus, kus oli näiliselt igaks mänguks uued mehed, puudusid seekord Aleksander Oganezov, Mikola Naum ja Rail Ageni.

HC Kehra – Granitas 26:24 (16:12)

Kehra: Yankovski 7 | Granitas: Štarolis 9

Võrdselt alanud kohtumises oli seis kümnendaks minutiks 6:6, siis aga tegi Kehra suureskoorilises mängus Mikk Aasmaa tõrjete ja kiirrünnakute pealt 6:2 vahespurdi ning kontrollis täielikult esimese poolaja lõppu. Teist perioodi alustasid paremini eestlased, kuid kümnendaks minutiks võitlesid leedukad taas vahe üheväravaliseks ning viimaseks 15 minutiks oli tulemas kõva võitlus. Kaks minutit enne lõppu olidki tablol viiginumbrid ning lõpus pidasid paremini vastu Kehra närvid. Väravavahi tõrje ja David Mamporia imeline vintvise mõned sekundid enne mängu lõppu andsid eestlastele võidu.

Grankulla IFK – SK Tapa 27:19 (15:8)

GRIFK: Kantee 10 | Tapa: Adamson 7

HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Peterburi HC Neva 2 27:27 (14:16)

Kehra: Yankovski 7 | Neva: Galtsov 9

Taaskord väga pingeliseks kujunenud mängus alustas paremini Venemaa võistkond, juhtides poolajaks kahe väravaga. Teine periood kulges võrdses lahingus, kus vahe suuremaks kui paar väravat ei läinud. Lõpuks mõlemale võistkonnale teenitud viik ja Kehrale turniirivõit.

Videos räägib Mart Raudsepp turniiri muljetest.

17:00  Kaunase Granitas-Karys – HC Tallinn 23:25 (12:12)

“Sel korral mängisid kuus võistkonda omavahel läbi ning turniiri tase oli hea,” ütles turniiri peakorraldaja Risto Lepp Käsipall24.ee lehele. “Sõle spordihoones oli fiiling hea ja õnneks pääsesid mängijad suurematest vigastustest.”

“Järgmisel aastal on meil plaan kaasata turniirile 16 võistkonda ning mängida kahes saalis. Mis formaadis võistlus toimub, selgub hiljem. Kui Jüri Lepp suutis 2000. aastate algul korraldada sellise suurusega ürituse, siis suudame ka meie,” jätkas Lepp.