Ilusa mängulõpu teinud Eesti koondis võttis korduskohtumiseks kaasa korraliku edu

– Eesti rahvuskoondis | Foto: Helin Potter

Eesti meeste käsipallikoondis alustas täna 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooni turniiri Luksemburgi vastu ning suureskoorilises mängus võeti Põlvas toimuvaks korduskohtumiseks kaasa viieväravaline eduseis.

Samal ajal kui Euroopa parimad tiimid mängivad hetkel kontinendi meistrivõistlusi, alustas Eesti koondis teekonda järgmise finaalturniiri poole. Eelvoorus on kuus võistkonda, kellest selgub kolm tiimi, kes pääsevad järgmisesse ringi, kus 32 riiki jagavad omavahel 20 kohta Slovakkias ja Ungaris toimuvale finaalturniirile.

Eelvoorus osalevad 2020. aasta EM-i kvalifikatsiooni kolm nõrgimat – Eesti, Belgia ja Soome. Lisaks neile Gruusia, Luksemburg ja Küpros. Võistkonnad loositi paaridesse ning omavahel mängitakse kodus-võõrsil süsteemis ja võitjad liiguvad edasi alagrupifaasi.

Luksemburg – Eesti 33:38 (17:18)

Mängu alustas teravamalt koduvõistkond, kes tegi kohe alustuseks 3:0 spurdi. 10. minutiks aga Eesti vaatamata tehnilistele vigadele ning mõnele eksitud kuue meetri viskele kosus ning tegi Jaanimaa väravast seisuks 5:5. Poolaja teine kolmandik möödus meie koondisel enamuse ajast ülekaalus olles ning korraks võetigi juba kolme väravaline edu, kuid siis tehti palju vahetusi ning vahe hakkas taas võrdsustuma. Ära peab märkima, et esimese 20 minutiga oli Eestil platsil käinud juba 11 mängijat.

Poolaja viimased minutid möödusid nagu Ameerika mägedel, kus Eesti suutis ühel hetkel paariväravalise edu saavutada, kuid Luksemburg tuli taas tagasi ja viigistas seisu. Suureskoorilise esimese perioodi, kus mõlemalt poolt tabasid paljud eri mehed, lõpetas efektse viimase sekundi viskega Karl Toom ning tegi seisuks 18:17 meie kasuks.

Teise poolaja alguses eksis Eesti joonemängija küll kahel korral kuue meetri joonetl, kuid meie õnneks ei õnnestunud skoorida ka vastastel ning nende tehniliste vigade toel suutsime siiski Karl Toomi kahe järjestikkuse tabamuse abil 39. minutiks 22:20 ette minna. Perioodi keskpaik möödus sarnaselt esimese lõpule, kus eestlased said paari väravaga ette, kuid siis lasti Luksemburg taas järgi.

Viimased 10 minuit algasid siis seisult 29:29. Toomi pommviskest ja Rooba vaheltlõikest kasvatati seejärel vahe kaheväravaliseks, kuid Sillaste eksitud karistusviske järel suutis Luksemburg taas viigistada. Mängu lõpp kuulus siiski eestlastele ning Rooba ja Toome väravate abil võeti Põlvasse kaasa viieväravaline eduseis.

Toom viskas meie parimana kümme väravat, Rooba lisas üheksa ning Patrail ja Jaanimaa viis tabamust. Vastastel sai Wirtz lõpuks kirja 11 väravat.

Homme toome teieni kindlasti ka asjaosaliste kommentaarid.

Teistes paarides mängisid Soome ja Gruusia viimase koduväljakul 24:24 viiki ning Belgia alistas Küprose 24:7 (!).

Eesti ja Luksemburi teine kohtumine toimub 19. jaanuaril Põlvas Mesikäpa hallis 13.45. Mängust teeb ülekande ka ETV2.