Imelise tõusu teinud Cocks lõpetas Meistrite liiga hooaja võidukalt

-Nico Rönnberg (Riihimäki Cocks) | Foto: EPA/MAURI RATILAINEN

Tänavu käsipalli Meistrite liiga grupiturniiril debüteerinud valitsev Soome ja Balti meister Riihimäki Cocks lõpetas hooaja võidukalt, kui alistas D-grupi viimases ehk kümnendas voorus Plocki Orlen Wisla 27:26 (10:15).

Soomlased jäid kodus 0:6 ja peagi juba 3:12 kaotusseisu, kuid poolajapausile mindi poolakate 15:10 dikteerimisel. Plock hoidis ka enamuse teisest poolajast mänguohje enda käes, kuid Cocks seadis lõpuminutiks seisult 21:25 tabloole viiginumbrid. Soomlaste kangelaseks kerkis Nico Rönnberg, kes saatis palli hetk enne sireeni vastaste väravasse.

Rönnberg oli kaheksa tabamusega ka Cocksi resultatiivseim mängija. Davor Basarici arvele kanti kuus Teemu Tamminenile viis värvat. Plockile tõi Michal Daszek edukaimana kaheksa tabamust.

Cocks lõpetas grupiturniiri kuue punktiga, mis andis kuue meeskonna seas viienda koha. Plock juhib tabelit 14 silmaga, kuid neist võib mööduda Bukaresti Dinamo, kellel on viimase vooru matš pidamata. Siiski on poolakad endale juba taganud koha poolfinaalis.

Tugevamas B-grupis peeti eile üks kohtumine, kus kolmandat kohta hoidev SG Flensburg-Handewitt alistas kodus teisel positsioonil oleva Szegedi MOL-Picki 27:25 (14:14).