fbpx
Close

INTERVJUU | HC Tallinna ridadesse siirdunud Kaspar Lees: olen valmis uutele väljakutsetele vastu astuma

Avatar
-Kaspar Lees | Foto: HC Tallinn

Viimased kaheksa hooaega HC Kehra/Horizon Pulp&Paperis pallinud SK Tapa kasvandik Kaspar Lees siirdub uueks hooajaks mängima HC Tallinna ridadesse.

29-aastane Eesti koondise vasakäär võitis Kehraga kaks Eesti meistritiitli, kolm karikat ja ühe korra Balti liiga. Pikalt Eesti koondist esinadanud Lees otsustas nüüd liikuda uutele jahimaadele ning liituda pealinna võistkonnaga.

Miks otsustasid liituda HC Tallinnaga?

Tegemist on ambitsioonika klubiga, kes tegi mulle pakkumise. Nad mängivad lisaks Eesti liigadele ka Balti ja eurosarja, millest ma pole ammu osa võtta saanud. See oli ainukene loogiline variant minu jaoks.

Kas sul oli ka teisi pakkumisi? Kas Kehra oli ka sinu jätkamisest huvitatud?

Mul olid jutuajamised kahe Põhja-Eesti klubiga, üks neist oli pealinna klubi. HC Kehra minule pakkumist ei teinud.

Miks tuli see otsus suhteliselt hilja?

Nii nagu mainisin oli mul valida kahe valiku vahel. Teatud asjad said kindlaks alles hiljuti. Selle tõttu sain lepingu sõlmida nüüd. Enne lihtsalt ei olnud piisavalt head varianti.

Kui lähme korra tagasi eelmisesse kevadesse, siis millised muljed jäid viimase hooaja lõpust?

Eks see poolfinaal oli, mis meelde jäi. Lõpp oli väga tasavägine. Kehra ja Tallinn olid väga võrdsed võistkonnad, kellel mõlemal omad plussid ja miinused. Pealinna klubi kasutas oma trumbid paremini ära ning meid seganud pisivigastused tiimi liidritel lõid asjale pitseri. Nii nagu ma olen ka enne öelnud, tugevam pääses finaali.

Millised on su eesmärgid tulevaks hooajaks?

Isiklikus plaanis kindlasti harjuda uue keskkonnaga. Olen juba kaheksa aastat mänginud Kehras ja nüüd soovin astuda vastu väljakutsele värskes atmosfääris. Loomulikult tahaks edasi areneda ja hoida end korralikul tasemel. Individuaalsed eesmärgid tahaks viia edasi kasulikuks võistkonnale, et saavutada võimalikult palju nii Eestis, Balti liigas, kui ka eurosarjas.

Millisel positsioonil sind uuel hooajal näha saab ja kui palju eeldad, et sulle mänguaega tuleb?

Raske öelda, põhikohaga olen ikkagi vasakäär. Kui mulle usaldatakse mängujuhi koht, siis loomulikult võtan selle vastu, sest tegelikult mulle see positsioon meeldib. Eks lõpuks jäävad need otsused treeneri teha. Tean, et Tallinnal on olemas head mehed vasakääre kohale, kuid konkurents viib edasi. Loodan, et saan noortele oma kogemusega abiks olla.

HC Tallinnal vahetus hiljuti peatreener, kuidas eeldad, et teie koostöö Risto Lepaga sujuma hakkab?

Ootan seda koostööd huviga. Minu valik Tallinna kasuks oli ka kergelt mõjutatud faktist, et Risto peatreeneriks saab. Meie mõtted käsipallist ja mängujoonistest ühtivad. Tean, et ta hindab kiiret ja tänapäevast stiili, mille poole ka võistkonnana liikuma peaksime. Loodan, et koostöö sujub ja tulevad ka tulemused.

Lõpetuseks, oled värskelt sõudnud abielusadamasse, kuidas on esimesed nädalad selles uues ametis sujunud?

Ega siin midagi teistsugust pole. See sama superhea tunne, mis meil koos olles enne oli, on säilinud ka peale pulmi. Mul on supertubli naine.

Suvel tehtud pikem vestlus Kaspariga:

Alustas Eesti esimene käsipallipodcast “Kahekordne”, külaliseks koondislane Kaspar Lees!

 

scroll to top