fbpx
Close

INTERVJUU | Jesper Bruno Bramanis: võtsin esimesel aastal Hollandis juurde kümme kilo lihast

Avatar
-Jesper Bruno Bramanis | Foto: Erakogu

Oma kolmandat hooaega Hollandis alustav Jesper Bruno Bramanis rääkis käsipall24.ee lehele seal veedetud aastatest, õppimise ja spordi ühendamisest ning sportlasena kasvamisest.

21-aastane mees esindas Eestis nii Viimsit, Riho-Bruno Bramanise käsipallikooli, kui ka Audentest. Kaks aastat tagasi otsustas Jesper minna Hollandisse ülikooli ja käsipalli mängima. Esimene hooaeg välismaal tõi pronksmedali, kui HV KRAS/Volendam lõpetas Hollandi meistrivõistlused kolmanda kohaga. Teisel aastal tegi mees valiku keskenduda rohkem õppimisele ning pallis Volendami duubelmeeskonnas Jong BodyResults, kus jätkus ühtlasi ka rohkem mänguaega ja vastutust. Võistkond lõpetas põhihooaja 22-st kohtumisest teenitud 17 punktiga 12 meeskonna seas üheksanda kohaga.

Kuidas tekkis variant minna Eestist Hollandisse?

Gümnaasiumi lõpetamise järel hakkasin otsima variante välismaalt, kus saaks siduda omavahel ülikooli ja käsipalli. Kõrgema õppe poolest oleks kindlasti Dubai ja USA olnud paremad variandid, kuid Hollandis leidsin hea tasakaalu hariduse ja spordi vahel.

Kui sain teada, kuhu ülikooli lähen, olin ühenduses ühe kohaliku klubiga. Algselt pakuti mulle kohta viienda liiga võistkonnas. Ma ikka ütlesin, et tahaks vähe tõsisemalt teha seda asja. Siis küsisti videot, seda mul polnud, läksin siis kohal ning tegin kaks päeva trenni seal. Ju siis ma neile meeldisin, sest viienda klubi pakkumine asendus esindusmeeskonna omaga

Esimene aasta mängisid meistriliigas, teine aasta esiliigas, tavaliselt käivad need asjad teistpidi, et ikka minnakse järjest kõrgemale. Millised olid need põhjused?

See valik tuli mu enda valikul. Ma vahetasin kahe hooaja vahel ülikooli ja teadsin, et esimene aasta uues õppeasutuses tuleb väga raske. Saime treeneritega kokkuleppele, et treenin esindusmeeskonnaga, kuid mängin esiliigas. Praegu tagasi vaadates oli see väga õige otsus, sest sain teisel hooajal rohkem mänguaega ja vastutust.

Millises võistkonnas mängid tuleval hooajal?

Hetkel ei ole veel kõik sada protsenti kindel. Mind segab praegu pisivigastus. Kavatsen treenida esindusmeeskonnaga ning tõenäoliselt mängida vahel nende eest ning osad kohtumised esiliigas. Praegu on see variant kõige sobivam. Saan ise oma koormust reguleerida.

Mis osas tunned, et oled Hollandis enim arenenud?

Igas osas. Võib vist öelda, et enne kui siia tulin, ma ei teadnud, mis mäng see käsipall on. Ise olin noor ja tunnen, et olen siin kasvanud. Käsipalluri tipp-iga algab ju alles peale 25. eluaastat. Eriti tunnen, et olen arenenud füüsise osas. Esimesel aastal võtsin kümme kilo lihast juurde. Lisaks olen saanud siin palju kogemusi.

Millisena näed oma tulevikku?

Mul on veel kaks aastat jäänud ülikoolis käia, selle aja jooksul ei muutu palju. Eks olen ikka mõelnud, mis pärast seda teha võiks aga konkreetselt midagi uurinud veel pole. Suunaks tahaks võtta Prantsusmaa, kuid loomulikult on see utoopiline mõte, nii et elame-näeme.

Kas sa koondise kutse ka oled juba saanud?

Ei ole.

Kui kutse tuleks, kas sul oleks huvi Eestit esindada?

Ikka oleks huvi. Tahaks näha, kuidas vanade klubikaaslaste vastu hakkama saan. Saaks oma arengut võrrelda just treeningsituatsioonis, need teadmised, mida mehed oma koduklubidest kaasa võtavad, annaks kindlati kõva kogemuse.

Kas Riho-Bruno Bramanise, eesti eelmise sajandi parima käsipalluri, nimi on sulle ka kuidagi mõjunud?

Õnneks siin ei mõjuta see mind üldse. Eesti on ka nii väike koht, et kõik tunnevad niikuinii kõiki ja suurt rolli see ei ole mu elus mänginud.

Lõpetuseks, Eesti alagrupis olnud Holland pääses Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile, kas trennis said kuulda ka kommentaare selle kohta?

Eks mehed on sellised, et kergelt ma ei pääsenud. Meil on neli koondise kutti ja seda mõnitamist ikka oli.

scroll to top