fbpx
Close

INTERVJUU | Rootsi tippklubisse siirduv Hendrik Varul: kas nüüd või mitte kunagi!

Avatar
-Hendrik Varul | Foto: Siim Semiskar

Põlvast päris Eesti koondise joonemängija Hendrik Varul on siirdumas kaheaastase lepinguga suure ajalooga Rootsi käsipalliklubi Hammarby IF ridadesse. Noorest peale Serviti ridades mänginud Varul on võitnud Eestis kõik tiitlid, mida võita annab ning nüüd on lõpuks aeg teha samm välismaale.

Hammarby IF on suurte traditsioonidega Rootsi käsipalliklubi, kes langes selleks hooajaks esiliigasse. Hammarby hiilgeajad jäid 2000-ndate keskele, kui Staffan Olssoni vedamisel võideti kolm Rootsi meistritiitlit ja osaleti Meistrite liigas. Võistkonna ambitsioonid on endiselt suured ja Varuli abiga loodetakse meistriliigasse tagasi tõusta.

Oled 23-aastasena liikumas esimest korda välismaale. Miks just nüüd ja kust see variant tuli?

Pakkumine tuli läbi Mait Patraili ja tema kaudu sain ühenduse agendiga, kes on tegelenud viimasel ajal mitmete Eesti käsipalluritega. Kui sa nüüd küsid miks, siis mul oli natuke tunne, et see on kas nüüd või mitte kunagi. Viimasel aastal on mul olnud palju sõitmist. Mu elukoht on Tartus, töökoht Savernas ja trennid Põlvas ning pikad päevad hakkasid vähehaaval väsitama. Käsipallist hakkas vaikselt villand saama. Tundsin, et vajan vaheldust ja välismaa pakkumise tulles, haarasin võimalusest kohe kinni. Nüüd on mul võimalus näha, kuidas mujal asju tehakse.

Sa oled nüüd Rootsis paar päeva veetnud, iseloomusta milline on suurte traditsioonidega Hammarby klubi?

Selgelt on näha Skandinaavia füüsiline mäng. Joostakse palju, kiirrünnakutele pannakse olulist rõhku. Klubi kukkus selleks aastaks küll esiliigasse, kuid plaanid on suured ja eesmärk on Rootsi meistriliigasse tagasi tõusta. Hammarby nimi maksab siin palju ja klubijuhtide sõnul sponsorite leidmisega probleeme pole.

Millised eesmärgid oled endale oma esimeseks välisaastaks pannud?

Põhiliseks eesmärgiks olen seadnud füüsiliselt areneda ja harjuda Rootsi mängutempoga. Kuna olen joonel olnud rohkem selline kohaotsija, siis tahan ka teha oma jalad ja ülakeha piisavalt tugevaks, et suudaksin “ära keerata” ka kõige tugevamad kaitsemängijad.

Kas oled ka välja selgitanud, kui palju Rootsis treenitakse?

Jaa, neil on 5 korda nädalas ühistrennid ja siis kava järgi peavad kõik mängijad individuaalselt tegema jõusaalitrenne 3-4 korda nädalas.

Kas see tähendab, et lähed sinna täisprofessionaaliks?

Hetkel on nii, et augustist saan täisprofessionaalina kaasa teha hooajaeelse ettevalmistuse. Oktoobrist pean hakkama mõned tunnid päevas “tavatööd” tegema. Aga, kuna see on mu esimene aasta välismaal ja olen Eestis harjunud tööl käima käsipalli kõrvalt, siis võib-olla, et selline variant ongi mulle sobivam.

– Hendrik Varul | Foto: Siim Semiskar

Kuidas sulle tundub võistkonnasisene konkurents? Kui palju loodad saada mänguaega?

Minu kohale on üks konkurent, kuid mulle lubati rohkelt mänguaega. Peaksin alustama oma mängupositsioonil ja mängima nii kaitses kui rünnakul. See on ka üks asi, mida ma ootan. Servitis jäi minu roll suuresti rünnakumängijaks. Hammarbyst öeldi, et saan rolli ka kaitses. Nende mängutempo on lihtsalt nii kõrge, et ei jõua vahetada mehi kaitses ja rünnakul.

Kas oled ka vaadanud ette tulevikku? Kas sinu ambitsioon on ka pääseda veel kõrgemale tasemele?

Hetkel on nii, et see on minu jaoks kahe aasta projekt. Loodan aidata klubi tagasi Rootsi meistriliigasse, mis oleks juba väga tipptasemel mängimine. Mis pärast seda saab, ma hetkel ei mõtle.

Kui nüüd puudutada äsja lõppenud koondisetsüklit, siis kuidas jäid rahule oma rolliga rahvusmeeskonnas?

Mängumehena oleksin loomulikult soovinud rohkem aega platsil viibida, kuid täiesti arusaadav on, et treener eelistab hetkel kõvema välismaakogemusega mehi.

Kas see tähendab, et kui sinust saab välismängija, siis loodad ka koondises suuremat rolli?

Loomulikult. Eks kõik tahavad Eesti koondises palju mänguaega teenida. Pean lihtsalt tegema piisavalt kõva tööd selle jaoks, et need minutid tulema hakkaksid. Selles suhtes on (Thomas) Sivertsson (Eesti käsipallikoondise peatreener – toim.) aus mees, ta vaatab alati hetkeseisu põhjal, kes on sobivaim mängija platsile.

Lõpetuseks, kas oled ka rootsi keele õpinguid juba alustanud?

Tõmbasin endale alla äpi rootsi keele õppimiseks, kuid pole seda veel avada jõudnud. Austusest klubi vastu on põhiasjad plaanis endale selgeks teha.

scroll to top