fbpx
Close

INTERVJUU | Sten Maasalu: kui teised pallitrenni tegid, saadeti mind jooksma

Avatar
-Sten Maasalu | Foto: Eesti Käsipalliliit

Eelmisel hooajal Soomes Siuntio IF võistkonnaga pronksi võitnud Sten Maasalu jätkab samas klubis ka uuel hooajal. Eesti koondise paremsisemine viskas neljakümnes mängus 169 väravat ning valiti eelmine aasta SM-Liiga all-star võistkonda.

25-aastane Viljandi kasvandik on veetnud Soomes kaks hooaega ja on end seal tõestanud ühe parema mängijana omal positsioonil. Kui arvestada, et mees ei viska seitsme meetri karistusviskeid, siis oli eelmine aasta skoorijate tabelis temast eespool vaid teine eestlane Ardo Puna.

Kuidas tuli pakkumine Soome minekuks?

Siuntio võistkond oli vaadanud interneti vahendusel ühte Viljandi play-off kohtumist. Nad olid vist algselt jälginud rohkem Ott Varikut ja Kristo Voikat, kuid kuidagi jäin mina silma. Neil oli sel hetkel vaja minu positsiooni mängijat ja nii sõlmisime lõpuks Otiga mõlemad soomlastega lepingud.

Nüüd oled pikendanud lepingut juba kolmandaks aastaks? Kas sul oli ka teisi pakkumisi?

Ma tegin oma praeguse klubiga lepingu ära juba suhteliselt varakult, enne seda ei olnud mujalt suurt huvi. Nüüd viimase koondisetsükli järel tuli ka teisi pakkumisi, kuid selleks hetkeks olid mul juba nimed paberil ja ei hakanud enam asju ümber seadma.

Viimase kahe hooaja jooksul on teil olnud kaks eri treenerit, millised on olnud nende erinevused?

Võib öelda, et need on kaks täiesti erinevat isiksust. Teddy (Nordling – Siuntio praegune treener – toim.) suutis meile kiiresti selgeks teha, mida meilt ootab. Endise tippmängijana on kõigil tema suhtes suur respekt. Isiklikult olin alguses natukene skeptiline, kuid nüüdseks olen aru saanud tema filosoofiast ja mulle see sobib. Hooaja lõpuks saavutatud pronks oli lisakinnitus selle kohta, et liigume õiges suunas. Eelmise treeneri (Kaj Hagman oli Siuntio juhendaja Maasalu esimesel aastal Soomes – toim.) kohta midagi halba öelda ei ole, aga pigem on vahetus mõjunud võistkonnale positiivselt.

Mis osas oled Soomes isiklikus plaanis arenenud?

Võib öelda, et koostöös uue treeneriga on minust saanud parem võistkonna mängija. Kui varem olin pigem selline “püüa ja viska” vend, siis nüüd tunnen, et isetsemist on vähemaks jäänud ja näen rohkem platsi. Tahaks öelda, et saan rohkem aru, kuidas käsipall päriselt käib.

Lisaks olen arenenud just füüsilise poole pealt. Jõusaal pole kunagi probleem olnud. Küll aga jooksu osale ei ole suurt rõhku asetanud. Ville (Schoultz – Siuntio füüsilise ettevalmistuse treener – toim.) on teinud mulle selgeks, kui tähtis on anaeroobne osa käsipallis. Eelmine hooaeg oli näiteks periood, kus teised tegid saalis pallitrenni ja mina ühe võistkonnakaaslasega pidin väljas jooksuharjutusi tegema, et oma vormi parandada.

Videos rääkis Sten Käsipall24.ee lehele lühidalt rannakäsipallist ja Soomes pronksi võitmisest.

Millised on uue hooaja eesmärgid?

Ega meil muud ei saa olla kui medal. Võib öelda, et pronks on reaalne, finaali pääsemine maksimum. Eks Cocks on Cocks (Riihimäe võistkond on võitnud Soome meistritiitli seitse aastat järjest ja osaleb ka Meistrite liigas – toim.) ja ulmelisi illusioone endale looma ei hakka. Pigem loodame võidelda Dickeniga finaalikoha nimel.

Kuidas võrdleksid Eesti ja Soome liigat?

Soome liiga on ühtlasem, siin on rohkem võistkondi, kes võivad medalile pretendeerida. Ühegi võistkonna vastu “lõdva kummiga” minna ei saa. Kuigi Cocks on teistest üle, näitas Dicken eelmise aasta finaalseerias, et nemad ei ole ka võitmatud. Usun, et siin võivad heal päeval kõik kõigiga võrdselt mängida.

Millisena näed oma käsipallialast tulevikku?

Unistus on loomulikult mängida Meistrite liigas. Eelmise koondisetsükli järel tulnud pakkumised andsid lootust, et suudan ronida kõrgemale. Sel aastal pean olema kannatlikum uue lepingu tegemisel. Tunnen, et Soome liiga ei ole minu lagi. Rootsi ja Saksamaa oleks huvitavad variandid, kust omakorda oleks lihtsam samm edasi astuda.

Kuidas võtad kokku esimese koondisetsükli uue treeneri käe all?

Minul isiklikult oli alguses väga raske uue treeneri süsteemi sisse sulanduda. Koondise juhendajal ongi raske töö, tal on ikka nii vähe aega antud. Asja sees olles aga tundsin, et see töötab. Peame paljusid asju veel lihvima ja üksteist paremini mõistma. Kuid tundub, et sellest võib asja saada.

Lõpetuseks, sa oled kaks aastat järjest kuulunud Soomes all-star koosseisu, mida selline valik sportlase jaoks tähendab?

Eks ta midagi ikka annab. Ju siis kellegi arust ma olen Soome parim mängija omal positsioonil. Eks ta on au ja lisamotivatsioon. Kui juba korra sinna valitud on, siis sealt enam välja jääda ei tahaks. Siis oleks ju tunne, et asjad liiguvad vales suunas.

Sten Maasalut ja Siuntio IF-i saab Eestimaa pinnal näha 23.-25. augustil toimuval Põlva Cupil.

 

scroll to top