fbpx
Close

INTERVJUU | Vahur Oolup välismaale siirdumisest: Taani on ideaalne hüppelaud lähemale Euroopa tipule

Avatar
-Vahur Oolup | Foto: EHF

Tapalt pärit 19-aastane Vahur Oolup siirdub uueks hooajaks Taani Mors-Thy käsipalliakadeemiasse. Eelmise aasta meistriliiga põhihooaja resultatiivseim mängumees  on vaatamata oma noorele eale juba mänginud Eesti sarjas viis hooaega ja tõdes, et nüüd oli aeg liikuda välismaale.

„Mors on GOG-i kõrval Taanis üks kahest tunnustatuimast käsipalliakadeemiast,“ ütles Oolopi agent Madis Kokkuta saidile Käsipall24.ee aasta tagasi. „Peamiselt õpivad seal taanlased, kuid noori on ka Norrast, Rootsist, Rumeeniast ja Jaapanist. Mors on aegade jooksul tootnud mitmeid maailmaklassiga mängijaid, teiste seas näiteks vennad Rene ja Henrik Toft Hansenid, kes esindavad praegu maailma tippklubisid.“

Oled vaatamate oma noorele eale juba viis hooaega mänginud meistriliigas? Kas see väsitab ka natukene?

Võib nii öelda küll. Mäletan, et 14-15-aastaselt oli mul kolm mängu nädalas, pluss kolmepäevane turniir veel otsa. Nii väga kaua ei jaksa. See oli ka üks põhjuseid, miks otsustasin siirduda välismaale. Tunnen, et Tapa oli end natukene ammendanud ja ei hakanud ka Eestis liiga palju ringi vaatama.

Eelmine hooaeg oli sulle Eesti meistriliigas isiklikus plaanis väga edukas? Räägi sellest natukene.

Hooaja alguses võtsin väga palju enda peale. Meil oli noor tiim ja keegi pidi ohjad haarama. Kui Kolka (Mikola Naum – toim.) aasta keskel meiega liitus, siis mu väravad küll vähenesid, aga meie tulemused läksid paremaks. Tema andis noorele võistkonnale juurde palju vajalikku kogemust. Meie mäng läks palju ühtlasemaks. Loomulikult oli see parem variant. Päris mõnus oli võita vastaseid, kellele olime enne kindlalt kaotanud.

Nüüd oled siirdumas Taani Mors-Thy käsipalliakadeemiasse, kuidas see variant tekkis?

Algselt oli mul variant Aarhusi käsipallikooli minna. Kuid siis pakkus agent Madis Kokkuta mulle Mors-Thy varianti ja see tundus sobivam. Siinkohal pean kindlasti ütlema tänusõnad ka Aldur Partasjukile, kes on mulle välismaale siirdumisega olnud suureks abiks.

Kas oled ka juba teadlik millised tingimused sind seal ootavad?

Saan treenida täisprofessionaalina. Ma tean, et neil on kuni kaksteist harjutuskorda nädalas. Seal on üks meeste ja kaks noorte tiimi. Eks ma alustan hooajaettevalmistust poiste võistkonnaga ja siis vaatan edasi. Ma ei ole veel päris kindel, mis tasemel esindusvõistkond on, kuid järgmisel nädalal kohapeale minnes see kindlasti selgub.

Millised on sinu eesmärgid sellele aastale?

Minu esimene eesmärk seda klubi valides oli tutvuda Skandinaavia käsipalliga. Eestis oli koormus nii suur, et alati vaevas vigastuse oht. Tahtsin näha, mis tase välismaal on enne, kui midagi juhtub.

Ma olen veel nii noor mängija, et pean arenema kõigis valdkondades. Enim tahaks keskenduda vastupidavusele ja plahvatuslikkusele, mis on tempokama Skandinaavia käsipalli tunnusmärgid. Ma usun, et välismaal olles saab mu edasiminek olema kiirem, kui see oleks olnud Eestis.

Kuhu sa tahad oma karjääris välja jõuda?

Ideaalis tahaks tegeleda ainult käsipalliga niikaua kui võimalik. Ma usun, et Taani on selleks ideaalne hüppelaud. Oma agendi Madis Kokkutaga oleme arutanud, et seal on hea võimalus silma jääda ka kõvematele klubidele. Loomulikult tean, et pean selleks veel palju tööd tegema, kuid eesmärgid tulebki kõrgeks seada.

Kas tulevikus näeme sind ka rahvuskoondise eest mängimas?

Ma olen juba koondiselaagrites ja trennides käinud. Kahjuks pole veel õnnestunud ametlikule mängule pääseda, kuid see on kindlasti mu eesmärk. Eks välismaale siirdumine annab suurema võimaluse areneda sinnamaale, et pääsen esindama oma kodumaad.

 

 

scroll to top