fbpx
Close

Isaks saav Mait Patrail Saksamaalt: välismaalasi koju ei lubata

Avatar
-Mait Patrail | Foto: imago images/foto2press/Scanpix

Üheks meie lugejate sooviks oli ka kuulda, kuidas läheb meie välismaal mängivatel palluritel. Käsipall24.ee vestleski nüüd Mait Patrailiga Bundesliga hetkeseisust, sportlase päevarutiinist karantiini ajal ning suvel saabuvast suurest sündmusest. 

20-aastasena Põlva Servitist Šveitsi tippklubi Schaffhauseni Kadettenisse liikunud käsipallur on nüüdseks üheksandat aastat Saksamaa kõrgliigas. Enne sarja pausile minekut paiknes mehe koduklubi, TSV Hannover-Burgdorf, maailma tugevaimas liigas neljandal kohal. Bundesliga hoiab siiski lootust õhus, et hooaeg õnnestub lõpuni mängida.

Millal Saksamaal treenimine lõpetati?

Võistkonna viimane trenn oli neljapäeval. Minul on olnud isegi pikem puhkus, sest käisin eelmisel nädalal oma tarkusehambaid eemaldamas. Pärast harjutusi peeti reedel meile koosolek, kus räägiti, mis ees ootab. Täna pidime samuti kokku saama, kuid Saksamaal on keelatud kõik kogunemised, kus on üle viie inimese ning seetõttu saime info erinevate suhtlusgruppide kaudu.

Kuidas üks profisportlane end hetkel vormis hoiab?

Võistkonna füsioterapeut koostab meile indviduaalsed plaanid. Saalitrennid on 18. aprillini keelatud. Nädalavahetusel sain veel jõusaalis käia, aga alates esmaspäevast on ka need suletud. Nüüd peame siis eraldi harjutusi tegema, üles märkima, kui raske oli ja mida tegime. Minule on see olukord vähemalt tuttav, olen ka pärast eelnevaid operatsioone sarnaste kavade järgi sporti teinud. Põhiline info oli see, et me võimalikult vähe oleks kontaktis teiste inimestega.

Milline su päev nüüd välja näeb? Kas mängukonsoolid on välja otsitud?

Oleme siin koos naisega palju seriaale vaadanud ning võib öelda, et Netflix on juba vaikselt läbi sirvitud. Kuskil kapipõhjas peaks mul mängukonsool ka olema, kuid seda veel välja otsinud ei ole. Põhiliselt olen oma lõbuks natukene internetis pokkerit mänginud ja koeraga pikki jalutuskäike teinud ning õhtuti siis üritanud mingi trenni teha. Jooks ja koduses õhkkonnas tehtavad keharaskusega harjutused on siiani kavas olnud. Muidu sai telekast vähemalt sporti vaadatud, nüüd on see variant ka ära võetud.

Kui Eesti klubid on osa välismaalasi koju saatnud, siis milline on olukord teie klubis?

Meile öeldi otse, et koju minna ei tohi. Kui keegi peaks haiguse tunnused saama, siis see oleks kogu võistkonnale liiga ohtlik. Igasugune reisimine on nii treeneritele kui mängijatele keelatud. Peame üritama vältima igasugust liigset kontakti teiste inimestega.

Eile levis sotsiaalmeedias uudis, et Mads Mensah Larsenil diagnoositi koroonaviirus. Teil oli nendega mäng 29. veebruaril. Kas teie klubis on ka sellega kokkupuudet olnud?

Jah, tõsi ta on, Löweniga mäng ei olnud meil ammu. Keegi ei ole midagi vähemalt teada andnud ega arsti juures käinud. Loodame, et see nii ka jääb.

-Mait Patrail | Foto: imago/Jan Huebner/Scanpix

Eile teatas Saksamaa Käsipalliliit, et karikavõistluste finaalturniir lükati juuni lõppu. Milliseid tundeid see sinus tekitas?

Kui nüüd aus olla, siis see on üpriski suur katastroof. See tähendab, et suve sel aastal pole. Muidugi on lihtne öelda, et puhake siis praegu, aga ega see mingi puhkus ei ole. Perega reisida ei saa, vaba aega nautida ei ole võimalik. Ei kujuta ettegi, mis saab nendest mängijatest, kes suvel olümpiale peaks minema. Kui me saame mai kuus treenima ning kogu juuni on mängud, siis käib see ratas kogu aasta.

Lisaks ei ole minul veel lepingut uueks aastaks. Mis tekitab täiesti uued probleemid. Praegu ei ole ju ühelgi klubil esmatähtis mõelda uute mängijate hankimisele. Kõigil tekivad finantsilised raskused ning sellised otsused lükatakse kaugemale tulevikku. Kui kriisi eel oli mõnel võistkonnal veel huvi minu teenete vastu, siis nüüdseks on see täielikult vaibunud.

Millised on seisud Eesti koondisega?

Niipalju, kui mina kuulnud olen, siis aprillis kokkusaamist ei toimu, kuna Eestis on kõik kogunemised 1. maini keelatud. Mis edasi saab, seda ei tea praegu vist keegi.

Kui peaksid ennustama, kas olümpiamängud toimuvad?

Ma loodan, et toimuvad, kuid pigem arvan, et seda ei suudeta korraldada. Liiga palju sportlasi ei saa end vormis hoida ning üldse sporti teha. Eriti kahju on noorest võistkonnakaaslasest, Timo Kasteningist, kes oleks saanud võimsa kogemuse, kui Saksamaa oleks Tokiosse pääsenud.

Kui nüüd lõpetame natukene positiivsematel teemadel, siis sinu peresse on suvel lisa tulemas? Kas on oodata Eesti käsipalli suurt päästjat?

Tõsi ta on, et suvekuudel peaks peresse poeg sündima. Mu elukaaslane oli muidu tööl ühes kohalikus arstipraksises, kuid nüüd on ka tema kodune. Hetkel on lihtsalt risk liiga suur. Loomulikult ootan järelkasvu sündi, kuid eks ta ole meeste jaoks erinev. Naine pidevalt tunneb, kuidas põnn kõhus toksib ja kutsub mind siis seda katsuma. Kas poisist tuleb käsipallur, näitab tulevik. Ta saab Saksamaa passi ning ehk paneme hoopis tennist mängima. Isale meeldib ka seda ala vahest harrastada. Lapse ema tegeles nooruses ratsutamise ja ballettiga.

 

 

 

scroll to top