Island sai MM-il teise kaotuse, Ungari tõi aafriklased maa peale tagasi

-2019. aasta meeste käsipalli MM-i logo | Foto: Internet

Taanis ja Saksamaal toimuval meeste käsipalli MM-il jätkab B-alagrupis kahe vooru järel punktita 2008. aasta Pekingi olümpiahõbe Island, kes kaotas pühapäeval 2013. aasta maailmameistrile Hispaaniale 25:32 (14:19).

Island juhtis kohtumist vaid korra, kui oli ees 4:3. Hispaania võitis poolaja viie tabamusega ning hoidis sellist vahet mängu lõpuni. Hispaania resultatiivseim mängija oli Ferran Sole Sala viie ja Islandil Olafur Andres Gudmundsson kuue väravaga.

Teistes B-alagrupi teise vooru mängudes olid võidukad Makedoonia ja Horvaatia. Makedoonia dikteeris Bahreini vastu kohtumist algusest lõpuni ning võitis 28:23 (12:8). Kiril Lazarov tõi Makedooniale kaheksa ja Husain Alsayyad Bahreinile kuus tabamust.

Horvaatia juhtis mängu Jaapani vastu samuti algusest lõpuni ning võitis 35:27 (18:13). Horvaatia suurim skooritegija oli Zlatko Horvat kaheksa ja Jaapanil Shinnosuke Tokuda kuue väravaga.

Kahe vooru järel on Hispaanial, Makedoonial ja Horvaatial täisedu neli punkti. Island, Bahrein ja Jaapan pole silma veel pähe saanud.

D-alagrupis võttis teise võidu Rootsi, kes sai 31:16 (15:10) jagu Argentinast. Kogu kohtumist dikteerinud rootslaste resultatiivseim mängija oli Mattias Zachrisson ning argentiinlastel Federico Gaston Fernandez võrdselt kuue tabamusega.

Esimese võidu teenis Ungari, alistades 34:24 (18:8) Angola. Mängu domineerinud Ungari suurimateks skooritegijateks osutusid Gabor Csashar, Zsolt Balogh ja Iman Jamali nelja ning Angolal Edvaldo Ferreira viie väravaga.

Esimeses voorus üllatuslikult Angolale kaotanud Katar oli 28:23 (15:12) üle Egiptusest. Katar haaras juhtohjad 8:10 kaotusseisust, kui läks poolaja lõpuks ette kolme tabamusega. Teisel poolajal seadis Egiptus jalule 17:17 viigi, kuid siis tegi Katar 9:1 vahespurdi ja võttis viieväravalise võidu. Katari poolelt viskas Youssef Ali parimana üheksa ning Egiptuselt Ahmed Elahmar kuus väravat.

Kahe vooru järel on Rootsil neli, Ungaril kolm, Kataril ja Angolal kaks, Argentinal üks ning Egiptusel null punkti.