Islandi meistriks kroonitud Molkova: võitlesime kulla endale

-Alina Molkova | Foto: Erakogu

Märtsis Reykjaviki Valuri ridades Islandi naiste karikavõitjaks käsipallis kroonitud Alina Molkova kindlustas koduklubiga pühapäeval ka kohaliku liigakulla. Valur alistas viimaseks jäänud finaalmängus linnakonkurent Frami 25:21 (15:9) ning võitis finaalseeria mängudega 3:0. Molkova viskas otsustavas kohtumises kaks väravat.

Esmaspäeval alanud medalimängudel alistas Valur Frami esmalt Molkova kahe värava abil 28:21 (15:10) ning kaks päeva hiljem 29:26 (13:11). Sealjuures tasub märkida, et hoolimata põhiturniiri võidust – Frami edestati vaid ühe punktiga – kaotati seal linnarivaalist tiitlikaitsjale kõik kolm kohtumist. Aasta tähtsaimates mängudes ehk karikafinaalis ja meistrivõistluste finaalseerias oldi aga paremad, vahendas Eesti Käsipalliliit.

Valur alustas otsustavat finaali hästi ja tegi eriti tugeva lõpu avapoolajale – periood, mil Molkova viskas oma kaks väravat. Vaheajale läks Valur 15:9 eduseisus, ent teise pooltunni algul tegi lubamatult palju pallikaotusi ning lasi Frami 16:16 viigini. Veel seitse minutit enne lõppu oli mänguseis 21:21, ent Valuri tugev lõpp tõi 25:21 võidu ja meistrikulla.

“Algus oli võrdne, siis aga saime oma mängu väga hästi käima ja kõik sujus. Teise poolaja algul andsime ise natuke initsiatiivi käest, mõned kohtunike otsused läksid vastasele ning mäng muutus pingeliseks. Näitasime siiski oma sisu ja võib öelda, et võitlesime kulla endale,” kirjeldas Molkova otsustava kohtumise sündmusi.

21-aastane Eesti koondislane siirdus Islandile kolm aastat tagasi ja tegi endale nime esiliigaklubi Reykjaviki Vikinguri ridades. Molkova võitis kahel hooajal ülekaalukalt esiliiga parima snaipri tiitli, visates kahe aastaga kokku uskumatuna tunduvad 476 väravat. Mullu mais sõlmis ta lepingu nüüdseks 17-kordse Islandi meistri Valuriga.

“Hooaeg uues klubis sujus suurepäraselt ja emotsioonid on võimsad – võitsime ju kõik, mis võimalik, lisaks debüteerisin eurosarjas. Mängisin esimest hooaega kõrgliigas ja lisaks ka enda jaoks uudsel positsioonil ehk vasakul äärel, aga toetus kaaslaste ja treenerite poolt oli väga hea ning kokkuvõttes jään hooajaga kindlasti rahule,” sõnas Molkova, kes kõrgliigas viskas 40 ja duubelnaiskonna eest aste madalamal 87 väravat.