Jaanimaa andis N-Lübbecke viigiväravale söödu, Toomi klubi kaotas

-Dener Jaanimaa | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipallikoondislase Dener Jaanimaa koduklubi TuS N-Lübbecke tegi Saksamaa meistrivõistluste esiliigas 27:27 (15:15) viigi TV 05/07 Hüttenbergiga.

Mullu kõrgliigast pudenenud klubide duelli alustas paremini võõrsil mänginud Hüttenberg, minnes ette 8:4. Poolaja lõpp kuulus aga võõrustajatele, kes jõudsid vaheajaks 10:13 kaotusseisust viigini.

Teisel poolajal viskas N-Lübbecke 20:20 viigiseisult kolm väravat järjest ning kui mängida jäi 12 minutit, olid väljakuperemehed ees samuti kolme tabamusega 24:21. Seejärel tegi Hüttenberg 4:0 vahespurdi, millele Jaanimaa vastas väravaga. Külalised juhtisid ka 26:25 ja 27:26, kuid 11 sekundit enne lõppu seadis Moritz Schade Jaanimaa söödust jalule viigi. Seisuga 27:27 kohtumine ka lõppes.

Jaanimaa sooritas kaheksa pealeviset, millest tabas neli. Lisaks sellele kanti eestlase arvele kuus resultatiivset söötu.

Karl Toomi koduklubi TV Emsdetten jäi võõrsil 29:31 (16:12) alla HBW Balingen-Weilstettenile. Esimesel poolajal korra seitsmeväravalises 13:6 eduseisus olnud külaliste edu hakkas seejärel sulama ning võõrustajad seadsid teisel poolaja keskel jalule viigi 20:20. Emsdetten pääses viimast korda juhtima 13 minutit enne lõppu numbritega 24:23, kuid siis tegid külalised 3:0 vahespurdi ja hoidsid edu lõpuni. Toom tegi kaks pealeviset, millest tabas üks.

N-Lübbecke on 17. vooru järel 22 punktiga viiendal kohal. Kolmanda järjestikuse kaotuse saanud Emsdetten hoiab ühe vähem peetud mängu juures 15 silmaga 11. positsiooni. Balingen-Weilstetten on turniiritabeli teisel ja Hüttenberg kümnendal real.