Jaanimaa esimesest mängust Venemaal: pausi tõttu pole tunnetus veel kõige parem

-Dener Jaanimaa | Foto: Moskva Spartak

Viisaprobleemide tõttu pikalt Eestis viibinud Dener Jaanima pidas eile esimese kohtumise oma uue koduklubi eest, kui Venemaa meistriliigas kohtuti sarjas esimest kohta hoidva Tšehhovi Medvediga.

Mullu Eesti parimaks käsipalluriks valitud Dener Jaanimaa lahkus aasta alguses Ukraina klubist Zaporožje HC Motor ja siirdus naaberriigi Venemaa tippmeeskonda Moskva Spartak. Eelmisel kahel hooajal kohalikel meistrivõistlustel hõbeda võitnud klubiga sõlmis eestlane 1,5-aastase lepingu.

Tšehhovi Medvedi – Moskva Spartak 23:22 (10:7)

Väheskoorilist mängu iseloomustas enim väravahtide hea tõrjetöö. Mõlema postide vahel seisnud mehe protsendiks jäi lõpuks pea 40. Alles esimese poolaja lõpuhetkedel õnnestus koduvõistkonnal väike vahe sisse rebida. Teise perioodi keskpaigaks õnnestus aga eestlase koduklubil seis 16:16 viigistada.

Kohtumise lõpuhetked möödusid närvilises lahingus, kus mõlemal võistkonnal olid oma võimalused. Seekord jäid siiski peale Medvedid, kes 60. minutil seisuks 23:22 tegid ning Spartakil viimasel rünnakul väravat saavutada ei õnnestunud.

Jaanimaa veetis platsil 31 minutit ning viskas selle ajaga neljast üritusest ühe värava. Spartaki resultatiivseim oli Dmitry Chernetsov kuue tabamusega. Medvedi poolelt skooris Sergei Kosorotov seitse korda.

“Jõudsin enne mängu ainult ühe trenni kaasa teha ning viimati mängisin ametliku kohtumise jaanuaris koondise eest, seega tunnetus polnud veel kõige parem. Aga üldiselt jäin oma esimese matšiga rahule, sest liiga palju vigu ei teinud,” ütles Jaanima Käsipall24.ee lehele. “Muud tingimused on siin väga head. Mitmed pallurid on juba tuttavad Motorist. Koostööd peab veel lihvima, aga kvaliteeti on piisavalt ning mängustiil tundub sobivat.”

Spartak lõpetas Venemaa meistrivõistluste põhiturniiri 27 punktiga tihedas tabeli osas neljandal kohal, neile järgnesid Saratov (27) ja Krasnodar (26) ning kolmandal kohale pääses Sankt-Peterburg (32). Medvedi võitis 40 punktiga. Eestlase koduklubi alustab nüüd veerandfinaale aprilli alguses Saratovi vastu. Seniks peetakse kohtumisi karikavõistlustel.