Jaanimaa ja Toomi koduklubid võtsid Saksamaal võidu

saleapp.ee
-Dener Jaanimaa | Foto: imago/Eibner

Eesti käsipallikoondislaste Dener Jaanimaa ja Karl Toomi koduklubid TuS N-Lübbecke ning TV Emsdetten olid Saksamaa esiliigas võidukad.

N-Lübbecke sai kodusaalis 27:25 (12:14) jagu ASV Hamm-Westfalenist. Võõrustajad asusid kohtumist avapoolaja lõpus Jaanimaa tabamusest 12:11 juhtima, kuid puhkama mindi külaliste kaheväravalises eduseisus. Teist poolaega domineerisid väljakuperemehed, kes olid ees 20:18, 24:22 ja 27:24 ning võtsid võidu. Jaanimaa tabas kaheksast pealeviskest viis, lisaks sellele andis eestlane neli resultatiivset söötu.

Emsdetten alistas samuti omal väljakul HSV Hamburgi 30:29 (15:14). Võõrustajad läksid ette 6:3, 10:7 ja 14:11, kuid võitsid avapoolaja vaid ühe väravaga. Teisel poolajal pääses Emsdetten paaril korral kahe tabamusega juhtima, aga uustulnuk suutis viigistada. 25:24 eduseisult läksid väljakuperemehed ette 28:25 ja kuigi külalised seadsid jalule viigi 28:28 ja 29:29, teenis Emsdetten kaks võidupunkti. Toom sooritas ühe pealeviske, mis ei tabanud. Siiski kanti eestlase arvele üks tulemuslik sööt ja vaheltlõige.

N-Lübbecke hoiab 12. vooru järel 16 punktiga neljandat kohta, kaks silma vähem kogunud Emsdetten on ühe vähempeetud mängu juures kuuendal positsioonil. Hamm on üheksas ning Hamburg kümnes.