Jaanimaa koduklubile teine järjestikune viik, Toomile punane kaart

-Dener Jaanimaa | Foto: imago/Agentur 54 Grad

Saksamaa käsipallimeistrivõistluste esiliiga 32. voorus tegi Dener Jaanimaa koduklubi TuS N-Lübbecke omal väljakul 26:26 (11:13) viigi Dessau-Rosslauer HV-ga ning Karl Toomi tööandja TV Emsdetten kaotas samuti kodus TuSEM Essenile 24:29 (13:12).

Dessau-Rosslau viskas 7:7 viigiseisult viis vastuseta väravat, kuid teise poolaja alguses vähendasid võõrustajad vahe 13:14-le. Külalised vastasid sellele 4:0 vahespurdiga, aga väljakuperemehed jõudsid taas ühe tabamuse kaugusele 18:19. Viigiseisult 23:23 läks N-Lübbecke kolmel korral juhtima, ent Dessau-Rosslau viigistas iga kord. Ühe resultatiivse söödu andnud ja ühe viske blokeerinud Jaanimaa tabas kuuest pealeviskest kaks.

Emsdetten võitis Esseni vastu avapoolaja napimatest napimalt, kuid jäi teisel poolajal 20:23 kaotusseisu. Võõrustajad vähendasid vahe 24:25-le, aga külalised lõpetasid matši 4:0 spurdiga. 23. minutil punase kaardi saanud Toom sooritas ühe pealeviske, mis ka tabas.

Teise järjestikuse viigi teinud N-Lübbecke hoiab turniiritabelis 39 punktiga kuuendat kohta ning viimasest viiest mängust ühe viigi kõrvale neljanda kaotuse saanud Emsdetten on 27 silmaga 13. positsioonil.