Jaanimaa pidi karikafinaalis Venemaa viimaste aastate valitseja paremust tunnistama

-Dener Jaanimaa | Foto: Moskva Spartak

Aasta alguses Moskva Spartakisse siirdunud Eesti koondislane Dener Jaanimaa kohtus täna Venemaa karikavõistluste finaalis Tšehhovi Medvediga.

Permis toimuval finaalturniiril alistas Spartak eile teatavasti 33:24 Akbuzati ning viimased 17 Venemaa meistritiitlit võitnud Medvedi oli parem võõrustajatest 31:28.

Moskva Spartak – Tšehhovi Medvedi 24:27 (11:14)

Finaalile kohaselt närviliselt alanud mängus tehti esimestel minutitel ohtralt tehnilisi vigu. Kumbki võistkond algfaasis edu sisse ei saanud. Dener Jaanimaa viis oma võistkonna 10. minutil küll 4:3 ette, kuid vastased koheselt viigistasid. Poolaja lõpus hakkas Venemaa viimaste aastate valitseja vaikselt eest ära libisema ning vaatama eestlase kolmele väravale mindi vaheajale Medevedi 14:11 eduseisus.

Teise poolaja alguses oli Spartakil võimalus vahe üheväravaliseks vahendada, kuid Igor Soroka eksis seitsme meetri joonelt ning Medvedi vastas järgmisel rünnakul resultatatiivselt ja tegi seisuks 16:13. Perioodi keskpaigaks kasvatas Medvedi vahet veelgi, kui eestlase koduklubi mängis seitsme väljakumängijaga ning vastased said tühja väravasse mitu lihtsat viset. 48. minutil olid tablool juba numbrid 22:17.

Mängu lõpus Spartak vastastele enam ohtlikuks ei saanud ning Medvedi tõestas järjekordse võiduga enda dominantsi Venemaa käsipallis.

18 minutit väljakul viibinud Jaanimaa viskas kolm väravat ja andis ühe resultatiivse söödu. Spartaki resultatiivseim oli Aleksei Fokin kaheksa tabamusega. Vastaste poolel skooris Kirill Kotov seitse korda.