Jaanimaa võttis jõulupuhkusele kaasa kaks võitu koduses liigas

-Dener Jaanimaa | Foto: Handball Club Motor

Dener Jaanimaa ja Zaporižžja Motor pidasid enne jõulupausi kahel päeval kaks kohtumist Ukraina liigas.

Zaporižžja Motor – Donbass 40:38 (22:19)

Esmalt kohtuti kolmapäeval Ukraina liigas kolmandat kohta hoidva Donbassi võistkonnaga. Suure skoorilises mängus suutis Motor lõpuks siiski oma paremuse maksma panna. Matši iseloomustas Motori suur kaheminutiliste karistuste hulk, kui vähemuses oldi koguni 16 minutit, samas kui vastastel oli sama näitaja vaid 4 minutit. Jaanimaa panustas võitu kahe väravaga.

“Meie jaoks väga raske kohtumine. MItmed mängud on kuidagi kuhjunud nüüd siia aasta lõppu. Põhiline ülesanne oli täna võtta kaks punkti ja sellega said mehed hakkama,” ütles Motori treener Sergey Serenko tiimi kodulehel. “Me ei olnud omal tasemel kaitses. Aga lõpuks saime siiski võidu kätte.”

Zaporižžja Motor – CSKA 41:12 (21:6)

Viimases kohtumises enne jõulupausi läks eestlase koduklubi eile vastamisi liigatabelis viimast kohta hoidva tiimiga. Jõuvahekord pandi kiiresti paika ning poolajaks lasi eestlase koduklubi endale visata vaid kuus väravat. Jalga ei võetud pedaalilt ära ka teisel perioodil ning lõpuks väga kindel 41:12 võit Motorile. Jaanimaa ja mitmed teised võistkonna staarid said puhkepäeva.

“Enne kohtumist oli meil jutuajmine riietusruumis. Mehed panid mängule suure rõhu ja pingutasid kogu mängu. Meie eesmärk oli täna kaitsetöö ning sellega saime hakkama. Nüüd peame jätkama töö tegemist. ” kommenteeris Serenko.

Motor hoiab Ukraina liigas kindlat esikohta, olles võitnud kõik 13 kohtumist. SEHA-liigas jagatakse samuti liidrikohustusi HC Vardariga, mõlemal võistkonnal on kümnest mängust kaheksa võitu ja kaks kaotust. Meistrite liigas nii edukalt ei ole läinud, kui oma grupis ollakse nelja punktiga seitsmendal kohal.

Nüüd ootab Motori ees pikem paus, kuhu sisse jääb väike puhkus ja sel järel liituvad mängijad oma koondistega. Järgmise kohtumise peab eestlase koduklubi 5. veebruaril Bresti vastu.