fbpx
Close

Janar Mägi: Vähemalt kalal käies ei ole ohtu pahasid haiguseid saada

Avatar
-Janar Mägi | Foto: Siim Semiskar

Kui eile vaatasime, kuidas läheb karantiiniajal meie välismaal elaval sportlasel, siis täna uuris Käsipall24.ee HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi mängumehelt, Janar Mägilt, mil moel tema argipäev keerulisel ajal möödub. 

Kaheksa hooaega Saksamaa käsipalliklubis EHV Aue mänginud Janar Mägi naasis 2018. aasta suvel kodumaale Kehrasse. Enne kui koroonaviirus Eestis spordi peatas, paiknes Horizon Pulp&Paper meistriliigas kolmandal kohal, üks punkt lahutamas neid hõbedasest positsioonist.

Kuidas üks Eesti käsipallur end praeguses olukorras vormis hoiab?

Tahaks korralikult trenni teha ja end rohkem liigutada. Hetkel käin koeraga pikemaid ringe tegemas ning elukaaslasega jalutame õues. Harjutusi sooritan kodustes tingimustes niipalju kui võimalik. Aga ega see elu praegu tavaline ei ole, asjad võiks juba tagasi normaalseks muutuda, et saaks koos võistkonnaga palli loopida.

Milline su päevane rutiin siis hetkel on?

Igavalt mööduvad siin päevad. Koer on õnneks praegusel ajal hea lahendus, saab temaga palju õues käia. Netflixi tellimuse katkestasin ka siin alles mõned ajad tagasi ära. Eriline konsoolide armastaja ma pole, ühtegi mängu mul kodus pole. Vaatame niisama kodus telekast mõnda sarja ja tiksume rahulikult. Õnneks on võimalus ka kalal käia, seal pole pahasid haiguseid.

Oled ka ise Kehras noortetreener, kuidas sellega raskel ajal hakkama oled saanud?

Saatsime nädala alguses kõigile noortele kirja, millises situatsioonis hetkel oleme. Kõik noored pole siiani sellest veel aru saanud, nad ei võta seda olukorda tõsiselt. Oleme ka koostanud neile indviduaalsed kavad, kuhu kuuluvad siis jooksud ning erinevad jõuharjutused. Üritame lapsi õhutada leidlikkusele, kodustes tingimustes on ka erinevaid raskuseid võimalik kasutada. Sel nädalal plaanin ka teha läbi Skype-i kõigiga korraga ühise kõne, et saame otseülekande vahendusel koos harjutusi teha. Mina teen ees, noored järgi.

Kas otsus hooaeg lõpetada oli arust õige?

Mina arvan, et see oli õige otsus. Mis me siin ikka ootame. Oleks vaid piisanud sellest, kui oleksime edasi mänginud, et ühel palluril oleks olnud positiivne test ja oleks pidanud putka ikka lukku panema. Kahjuks võib nüüd küll palju raha ja tööd korstnasse kirjutada. Aga ega suveks ei oleks ka seda asja olnud mõtet lükata. Siis oleks ju pidanud kaks hooaega jutti ära pidama. Mingi hetk peab taastuma ka ja see mis hetkel toimub, see ei ole puhkus.

Kas kogenud mängijatele võib selline pikk paus kasuks tulla ja sügisel tullakse uue energiaga tagasi?

See on selline indviduaalne asi jah. Palju oleneb sellest, kui kõvasti nendes tingimustes sportlased tööd teha viitsivad. Kui praegust aega lõdva randmega võetakse, siis saab raske olema. Võistkonnaga treenimiseks on alati lihtsam motivatsiooni leida, kui kodus üksi tegemiseks. Need on kaks täiesti eri asja. Ma usun, et mulle ja ka teistele vanematele mängijatele tuleb see paus siiski kasuks.

Järgmine hooaeg kavatsed siiski platsile naasta?

Ma olen ka enne välja öelnud, et kavatsen käsipalli niikaua teha, kui kõik kohad järgi ei anna ja see endale veel “fun” on. See hooaeg oli meil väga tore seltskond ning sporti teha oli mõnus. Kui sügisel käsipallihooaeg algab, siis ma ikka mängin. Praegu ei saa kindlaid otsuseid võtta. See viirus võib suvel ära minna ja siis sügisel tagasi tulla.

scroll to top