fbpx
Close

Järjekordne Eesti koondislane siirdus Rootsi kõrgliigasse

Avatar
-Karl Toom | Foto: Siim Semiskar

Kui mõned nädalad tagasi tuli avalikuks, et Armi Pärt siirdub Rootsi kõrgliiga klubisse HK Varberg, siis nüüd on temaga liitunud ka teine Eesti rahvuskoondise mängija, Karl Toom.

Viljandist pärit 197 sentimeetri pikkune vasaksisemine mängis eelmisel hooajal Saksamaa 2. Bundesligas, TV Emsdetteni võistkonnas ning viskas 23 mänguga 46 väravat.

“Mul oli küll esialgselt Emsdetteniga leping uueks aastaks olemas, kuid koroonaviirusest tulenevalt tahtsid nad mu palka märkimisväärselt alandada ning seejärel otsustasin ka teisi variante uurida,” ütles Toom alustuseks Käsipall24.ee lehele. “Mõned päevad hiljem helistas Tomas (Sivertsson, Eesti koondise peatreener – toim.) ja ütles, et Varberg on minust huvitatud. Siis ei möödunud enam kaua ning uus kokkulepe oli tehtud.”

“Rootsi liiga on minu vanuses ideaalne koht arenemiseks ning läbirääkimiste käigus anti mulle teada, et võin arvestada kohaga põhikoosseisus,” rääkis koondislane klubi valiku tagamaadest. “Mänguaeg oli minu jaoks väga tähtis faktor. Saksamaal ei saanud ma piisavalt platsil olla. Lisaks vajasin ka pärast nelja aastat ühes riigis natukene vaheldust.”

“Suuri ootusi ma endale ei sea. Alustuseks tahaksin kohaneda Skandinaavia käsipalliga. Kui Saksamaal mängitakse pigem taktikalisemat käsipalli, siis olen kuulnud, et Rootsis on mäng hoopis füüsilisem ja kiirem. Pidi ju seal olema keskmiselt ühes kohtumises viis rünnakut rohkem,” vaatas Toom ette tulevale. “Kindlasti on kergem uue keskkonnaga harjuda, kuna Armi (Pärt – toim.) seal juba ees ootab. Oleme ju temaga aastaid koondises koos võidelnud.”

“Treeningud hakkavad Rootsis 21. juulil. Eks ma sõidan mõned päevad varem sinna. Hetkel ootan klubi poolt saadetavat treeningkava, mille järgi siis kodumaal harjutada saan. Nii pikalt pole aastaid Eestis olla saanud,” lõpetas viljandlane.

Varberg jäi tänavu Rootsi kõrgliigas küll viimasele kohale teenides 31 mänguga 12 punkti, kuid koroonaviiruse tõttu pooleli jäänud aasta kokkuvõtteks keegi meistrisarjast välja ei kukkunud ning Toomi ja Pärdi uus tiim saab jätkata kõrgeimal tasemel. 1973. aastal asutatud klubi on pikalt kuulunud esiliiga tippude hulka ning äsja lõppenud hooaja eel pääseti esmakordselt oma ajaloos Rootsi meistriliigasse.

“Oleme väga õnnelikud, et Karl meiega liituda otsustas. Tema peal oli palju silmi ning oleme uhked, et ta Varbergi kasuks otsustas. Toomi peamiseks tugevuseks on kõva vise, kuid ta suudab ka mängida kaitses kolmandat positsiooni ning usume, et ta panustab meie edusse palju,” kommenteeris Rootsi klubi mänedžer Kent Carlsoon üleminekut handbollskanalenile.

Loe lisaks:

Armi Pärt klubivahetusest: saan taas kõrgliiga õhku nuusutada

 

scroll to top