Johannson ja Steaua lükkasid karikakaitsja auti

-Ephrahim Jerry üritab Martin Johannsoni üle mängida | Foto: Helin Potter

Eesti käsipallikoondise kapteni Martin Johannsoni koduklubi Bukaresti CSA Steaua alistas Rumeenia karikavõistluste kaheksandikfinaalis Constanta AHC Dobrogea Sudi 27:24 (13:13).

Karikakaitsja Constanta läks Bukarestis toimunud kohtumist 5:0 juhtima ja väljakuperemeestel kulus skoori avamiseks kaheksa minutit. Seejärel tegid võõrustajad 6:0 vahespurdi ning poolaja keskel juhtis Steaua 6:5. Puhkama mindi küll viigiseisul, kuid teist poolaega alustas Steaua 3:0 vahespurdiga. Külalised seadsid tabloole viigi 17:17 ja pääsesid veel ette 23:22, aga veidi hiljem oli tablool viik 24:24. Lõpus tegutses kindlamalt Steaua, kes võttis 3:0 spurdi toel kolmetabamuselise võidu.

Johannson väravaid ei visanud, kuid eestlane teenis kollase kaardi ja ühe kaheminutilise karistuse.

Veerandfinaalis kohtub Steaua 15. detsembril võõrsil esiliigaklubi CSM Vasluiga, kes 16 parema hulgas lülitas kodus tulemusega 34:28 (19:16) konkurentsist välja kõrgliigas viimasel kohal oleva Cluj CS Universitatea.

Ülejäänud veerandfinaalpaarid moodustavad Craiova CS Universitatea – CSM Focsani 2007, Baia Mare CS Minaur – Timisoara SCM Politechnica ja Bukaresti CS Dinamo – CSM Bukarest.