fbpx
Close

Johannson: meie baastase pole nii kõva, et ühel väljakupoolel õnnestumine tooks võite

Avatar
-Martin Johannson | Foto: Eesti Käsipalliliit

Möödunud nädal kahe EM-valikmänguga tõi meeste käsipallikoondisele kaks kaotust Lätilt. Kodus jäädi alla 18:24 ning võõrsil 24:30. Eesti Käsipalliliidu blogiseeria lõpetuseks saab kokkuvõtteks sõna Eesti rahvusmeeskonna kapten Martin Johannson:

“Võib vist öelda, et kaks vägagi erinevat mängu. Esimeses töötas kaitse-väravavaht kombinatsioon ja lonkasime rünnakul, teises toimis rünnak kõvasti paremini, aga oma väljaku otsas ei saanud hakkama. Ilmselt ei ole meil see baastase veel nii kõva, et ühel väljakupoolel õnnestumine tooks võite. Peab olema hea päev igas asjas, et suudaksime võtta punkte tähtsates mängudes.

Koduse mängu kaitse oli tõesti täitsa hea, muidugi koostöös Rasmusega, kes tegi suurepärase mängu väravas. Olime mitu asja paika pannud vastavalt vastaste liikumistele või tugevuskohtadele, kuid teises mängus enam samaga hakkama ei saanud. Joone- ja kaitsemängijatena püüdsime endi vahel jagada koormust, et püsiks värskus terve mängu vältel.

Lätis tegime suure edusammu rünnakul, kahe mängu vahel sellele just keskendusimegi. Vaatasime videot ja uskuda või mitte, timmida tuli ainult natukene ja väikseid detaile – mõni positsioonivalik, õigel hetkel õige liigutus jne. Tulemus oli näha kohe ja edukalt, aga ilmnes jälle uus probleem – realiseerimine. Kas jäi väravaraam veidi väikseks või tegid Läti puurivahid end liiga suureks, eksisime igatahes liialt pealevisetel.

Loodame, et jällegi õppisime midagi selle nädalaga ja suudame teha väikse progressi järgminegi kord. Pole enam õnneks kaua, kui saame uuesti koondisega kokku. Kõik lõpetavad loodetavasti edukalt ja tervelt nüüd omad klubihooajad ning juunis lähme juba uuele katsele isuga peale.

Meeskond on meil väga ühtne ja tahame saada kõik koos paremaks. Mina usun sellesse, sest edusammud on paljuski ilmselged. Kui näeme vaeva, pöörame vajalikele detailidele tähelepanu ja oleme kannatlikud, siis tulevad ka tulemused. Suurim rõõm oli näha nii palju käsipallisõpru tribüünidel. Nii Kalevi hallis, aga ka eile Valmieras. Suur aitäh ja kummardus kõigile!”

Eesti rahvusmeeskond koguneb uuesti juunis, mil seisavad ees kaks viimast EM-valikmängu. 13. juunil mängitakse Kalevi spordihallis Hollandiga ning kolm päeva hiljem Koperis Sloveeniaga. Viimane jätkab täiseduga ja kindlustas pühapäevase 30:23 võiduga Hollandi üle pääsme EM-finaalturniirile. Lätil on kuus ja Hollandil kaks silma, Eesti on seni punktita.

scroll to top