fbpx
Close

Johannson uue hooaja eel: alati tahaksin öelda, et olen elu vormis

Avatar
-Martin Johannson | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipallikoondise kapteni Martin Johannsoni koduklubi Bukaresti Steaua debüteeris Kagu-Euroopa liigasid ühendavas SEHA liigas võidukalt, kui sai kodus 26:25 (12:16) jagu Presovi Tatranist.

“Oli kaks täiesti erinevat poolaega ja saime töövõidu,” ütles Johannson portaalile Käsipall24.ee. “Õnneks ei kaevanud me avapoolajal endale sügavat auku ning meil jätkus jõudu raskest olukorrast välja ronida.”

SEHA liiga võit on kahel viimasel hooajal läinud 2017. aasta Meistrite liiga tšempionile Skopje Vardarile. Johannson usub, et mullu kuues olnud Tatran kuulub ka sel hooajal tabeli esimesse poolde. “Arvan, et palju mänge nad ei kaota,” ennustas Johannson. “Meie kasuks rääkis see, et nende põhimängujuht sai nädalavahetusel Tšehhi-Slovakkia superkarikal vigastada, kuid tegemist oli siiski vaid ühe mehega. Meil ravivad samuti mõned mängijad vigastusi. Näiteks mõlemad terved olnud ääred ja paremsisemine pidid slovakkide vastu rassima kõik 60 minutit. Loodetavasti on nad siiski nädalavahetusel toimuvaks EHF-i karikamänguks taas rivis.”

Kaks aastat tagasi Rumeenia liigas üheksanda koha saanud Steaua võitis mullu hõbeda. “Tänavuselt hooajalt ootan edasiminekut mängupildis,” sõnas Johannson. “Kui suvel küsiti tervelt meeskonnalt arvamust, kas SEHA liigast osa võtta või mitte, siis ükski käsi alla ei jäänud küll. Meil on nüüd tihedam ja professionaalsem programm, meeletult mänge ja reisimist ning vähem treeninguid. Aga parim treening ongi ju üks kõva mäng. SEHA liiga on täis superhäid satse ning annab hea pildi, kus rahvusvahelisel tasemele olla võime, sest me pole Euroopas ammu osalenud.”

Joonel rassiv Johannsoni hinnangul on ta hooajaks valmis. “Ettevalmistus kulges edukalt ja probleemideta,” lausus ta. “Igal aastal tahaksin öelda, et olen elu vormis, aga ma pole selles kindel. Samas oma parimast vormist pole ma kindlasti kaugel ka.”

scroll to top