fbpx
Close

Jüri Lepp: kui kuus aastat ei ole mänginud, siis see kindlasti jätab jälje

Avatar
-Jüri Lepp ja Risto Lepp | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval oli huvitav päev Eesti käsipalli meistrivõistlustel, kui HC Tallinna ridades tegi pärast kuue aasta pikkust võistluspausi tagasituleku endine koondislane Risto Lepp. 36-aastane mängujuht pidi koos HC Tallinnaga naasmismängus tunnistama oma endise kodumeeskonna HC Kehra 27:26 paremust.

Peatreenerist isa Jüri Lepp avaldas Käsipall24.ee portaalile intervjuud andes kindlust, et kui pikast mängupausist tingitud pinged järgmistes mängudes maha saab, siis suudab avamängus kaks väravat kirja saanud Risto HC Tallinnale hooaja otsustavaks faasiks palju kogemust ja mängutarkust juurde anda.

Palun võta oma sõnadega mäng HC Kehra vastu kokku.

Mäng oli närviline ja suhteliselt vigaderohke. Mäng oli meil käes, olime kolmega ees ja tundus, et hakkab juba koju tulema. Aga üks kahtlane kaks minutit ja Kehra mängis arvulised vähemused väga hästi ja suutis mõlemast rünnakust värava visata. Lõpus olenes sellest, kellel oli veidi rohkem õnne ja kes oli kindlam. Täna mängis Kehra lõpu paremini.

HC Tallinna eest tegi üle pika aja tagasituleku Sinu poeg Risto Lepp, kuidas tema hakkama sai?

Eks tema jaoks olid pinged kõige suuremad. Mäng meile turniiritabelis meile midagi ei tähendanud ja kui liiga palju tahad, siis ei pruugi kõik hästi välja tulla. Kindlasti järgmised mängud on tal oluliselt pingevabamad.

Kas roll, milles Sa teda kasutasid, oli teil eelnevalt kokku lepitud?

Ta on ikkagi mängujuht, aga pole kaaslastega ühtegi mängu koos mänginud, siis üksteisemõistmine jätab veel soovida. Aga küll see tuleb, aega tähtsateks mängudeks on veel küll ja küll.

Sina tunned Ristot mängijana ilmselt kõige paremini, mis vormis ta hetkel oma parimate aegadega võrreldes on?

Füüsiliselt on ta kindlasti väga heas vormis, aga kuus aastat ei ole mänginud ja see kindlasti jätab jälje. Ma olen kindel, et iga mänguga läheb asi paremaks.

Risto on väga kogenud mängija, kas tema ülesandeks saab noortele meestele just nende kogemuste edasi andmine?

Seda kindlasti. Meil põhijoonemängija Rainer Kelk puudub ja kui tema tuleb juurde, siis joonemängijaga koostöö, mida ta väga hästi oskab, hakkab kindlasti tulemust tooma.

Ehk siis Sinu kui peatreeneri jaoks oluline tugevdus?

Põhiline on see, et meil võrdsete meeste pink läheb pikemaks.

Kas kolmik Põlva Serviti, HC Kehra ja HC Tallinn jagavad sel hooajal medalid omavahel ära?

Sel aastal on sari suhteliselt tasavägine ja ma ei usu, et mingi medal niisama ripakile jääb.

Ja HC Tallinnal on veel, mida juurde panna?

Kindlasti!

scroll to top