Kahe viimase hooaja hõbemedalisti lahingus jäi peale HC Tallinn 2

-Kristjan Järv/HC Tallinn 2 | Foto: Meelis Heli

Mängud meeste esiliigas jätkusid reede hilisõhtul Viljandis, kus mullune hõbemedalid võitnud kohalik Spordikool üritas peatada kaotustejada, kuid pidi tunnistama HC Tallinn 2 34:26 (16:8) paremust.

Mullu olid nende kahe meeskonna vastasseisud ülipõnevad, mõlemad said korra maitsta võidurõõmu üheväravalise paremusega. Lisaks oli tegu klubidega, kes kahel viimasel hooajal esiliigas hõbemedali võitnud – HC Tallinn 2018. ja Viljandi SK 2019. aastal. Mulgid said aga kodumänguks kokku vaid kaheksa mängijat, kelle seas kaks väravavahti, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Külalised startisid Viljandis veidi paremini ja said 2:0 ette. Tarmo Ulla tegi neljandal minutil seisuks 3:1, aga siis lõpetati skoorimine mõlemapoolselt viieks minutiks, enne kui Ulla jälle tabas. Väravaid lisandus küllalt visalt, 15. minutil viis Jorma Käsper pealinlased 7:3 juhtima. Tallinn 2 edu kasvas vaikselt, aga kindlalt, ehkki neljal korral jäädi avapoolajal vähemusse.

Ulla viskest tuli 22. minutil 11:6 ja poolaja lõpp kuulus täielikult külalistele. Hästi hakkas tabama Kristjan Järv, kelle kolmele järjestikusele väravale lisas Käsper ühe ning puhkama mindi Tallinn 2 eduseisul 16:8. Viljandi Spordikool alustas teist pooltundi isukalt, hästi tabasid Henn-Hendrik Sepp ja Hendrik Koks ning Marten Tamme tõrjus karistusviske.

Vahe vähenes küll kuuele, kuid mitte väiksemaks ning hoopis Tallinn 2 võttis ette uue spurdi. Kaupo Märjamaa ja Järve väravate järel juhiti 40. minutil juba 23:13. Viljandi ei kavatsenud alla anda ning esimese poolajaga võrreldes hakati oluliselt paremini tabama. Vahe kõikus siiski parimal juhul kuue-seitsme peal.

Teine poolaeg mängiti küll viiki, ent Tallinn 2 sai lõpuks kindla 34:26 võidu. Järv, Märjamaa ja Käsper viskasid võitjate kasuks kuus ning Palle Viilu viis väravat. Võõrustajate poolel tabas Koks üheksa, Sepp seitse ja Robin Liinsoo kuus korda. HC Tallinn 2 tõusis kaheksa punkti peale, Viljandi sai neljanda järjestikuse kaotuse ning jätkab kolme punktiga.