fbpx
Close

Kaheksa aastat Aues veetnud Mägi: siin oli kõik paigas

Avatar
-Janar Mägi | Foto: Siim Semiskar

Käsipallur Janar Mägi pidas nädalavahetusel viimase mängu Saksamaa esiliigaklubi EHV Aue eest. Mis mees edasi teeb, seda ta veel ei tea.

“Minu tulevik selgub paari nädala pärast,” ütles Mägi portaalile Käsipall24.ee. “Käsipalli mängin edasi, aga mitte sellisel tasemel nagu praegu.”

Mägi veetis Aues kaheksa aastat. “Viimane kodumäng oli eriline ja igale lahkuvale mängijale jäi see kindlasti meelde,” sõnas Mägi. “Emotsioonid on positiivsed. Saal oli rahvast täis, inimesed elasid kaasa, kuigi kohtumine ei omanud meie ega vastase jaoks erilist kaalu. Hooaja eesmärgiks oli liigasse püsima jäämine ja sellega saime hakkama. Viimane nädal kuluski rohkem jalgpalli oskuste lihvimiseks ja kohaliku pruulimiskunsti proovimiseks.”

Mägi jäi Aues veedetud ajaga rahule. “Siin oli kõik paigas,” lausus Mägi. “Mul oli pakkumisi ka teistest Saksamaa klubidest ning Austriast ja Prantsusmaalt, kuid ma ei näinud mõtet meeskonda vahetada. Aue kandis on ilus loodus ja klubikaaslased on saanud headeks sõpradeks. Lisaks sellele sai siin kaks aastat Deneriga (Jaanimaa – toim.) palli toksida. Kindlasti jäävad mulle meelde kohalikud traditsioonid ja soojad inimesed. Aues elab 17 000 inimest, aga siin on kaks teise liiga klubi käsipalli ja jalgpalli näol ning 2200 mahutav saal ja 16 000 suurune areen on pidevalt rahvast täis. Tühjade tribüünide ees pole mõtet sporti teha, sest siis puuduks emotsioon. Ma väga loodan, et ka Eestis liigub asi õiges suunas. Aues on mõlema ala jaoks leitud vahendeid ja inimesed elavad spordile kaasa. Linnas pole ühtegi suurt ettevõtet, kuid kõik ümbruskonna firmad toetavad sporti.”

Mägi ei kahetse, et liitus omal ajal Auega. “Mängisin siin 200 mängu ja viskasin üle 700 värava,” rehkendas Mägi. “Sain palju uusi sõpru ning õppisin, kuidas professionaalses klubis asjad käivad. Väga palju andis mulle emotsiooni väljakul viibimine.”

scroll to top