fbpx
Close

Kaheksa Lõuna-Korea mängijat eemaldati koondisest õlle joomise tõttu

Avatar
-Lõuna-Korea käsipallikoondise mängijad | Foto: imago/Annegret Hilse/ Scanpix

Kaheksa Lõuna-Korea mängijat eemaldati riigi käsipalliliidu poolt koondisest kaheks kuuks, kuna rahvuslikus treeningkeskuses leiti nende magamistubades õlut.

Tegevus leidis aset augustis, kui koondise mehed tulid tagasi Euroopa turneelt, kus valmistuti Aasia alagrupi olümpiakvalifikatsiooniks. See turniir algab 17. oktoobril ning nüüd ei saa meeskonnast välja heidetud pallurid, kelle seas oli ka põhikoosseisu mängijaid, seal osaleda.

Lõuna-Korea Käsipalliliidu teatel üllatati mehi kontrolliga nende magamistubades rahvuslikus treeningkeskuses, mille käigus leiti sealt õllepudeleid. Mängijate väitel tarbisid nad alkohoolseid jooke, et võidelda väsimusega, mis oli tekitatud Euroopa tuuri ajavööndi vahetusest.

Selle karistuse järgselt pani oma ameti maha ka koondise juhendaja, kes võttis juhtumi üle täieliku vastutuse. Peatreener Cho Young-Chin asendati eelmise abitreeneri Kang-Il Koo-ga.

See ei ole lähiajaloost esimene sarnane juhtum. Augustikuus said kuue kuulise võistluskeelu viis riigi kiiruisutajat, kelle seas olid ka kaks olümpiamedalisti. Ka nemad tarvitasid riiklikus treeningkeskuses alkohoolseid jooke.

 

scroll to top