fbpx
Close

Kairos jagati maailmameistrivõistluste korraldusõigusi

Avatar
-Hispaania käsipallikoondis | Foto: Hispaania Käsipalliliit

Üksteist Euroopa riiki tähistasid korraldamisõiguse saamist erinevatele IHF-i üritustele. Päeva suureks võitjaks oli Saksamaa, kellele anti mitmed finaalturniirid. 

Saksamaale anti võimalus korraldada 2027. aasta meeste meistrivõistlusi ning koostöös Hollandiga 2025. aasta naiste sama turniiri. Ungari sai õiguse läbi viia 2025. aasta naiste maailmameistrivõistlusi.

“Me oleme saanud erilise privileegi korraldada tähtsat turniiri, kui 2027. aasta maailmameistrivõistlused on peamiseks kvalifikatsiooniks järgmisel aastal toimuvateks Los Angelesi olümpiamängudeks,” ütles Ungari Käsipalliliidu peasekretär Gabriella Horvath pressiteates.

Ehk suurimat vastukaja Euroopa meedias tekitas meeste 2025. aasta maailmameistrivõistlusete andmine kolmele riigile, kes ei asu ka geograafiliselt kõik üksteise lähedal. Turniir peetakse Horvaatias, Taanis ja Norras ning see tähendab, et näiteks üks poolfinaal peetakse Zagrebis ning finaalid Oslos.

“Selline lahendus annab ebaausa eelise Oslos mängivatele võistkondadele,” kommenteeris käsipalliekspert Rasmus Boysen oma sotsiaalmeedia lehel. “Minust ei saa kunagi mitmele riigile korraldusõiguse andmise fänni. Kui maad asuks geograafiliselt üksteise kõrval, siis võiksin seda veel aktsepteerida, kuid Norra, Taani ja HORVAATIA!?”

Boysen on ka teinud võimsa statistilise analüüsi maailmameistrivõistluste korraldamisest läbi aegade.


Allolevas lingis on näha kõik korraldamisõiguse saanud riigid.

scroll to top