fbpx
Close

Kaks hooaega kaotuseta ja esiliigast Eesti nelja parema hulka ehk Arcwoodi hetkeseis

Avatar
– Arcwoodi treenerid tänavu veel kaotusekibedust tundma ei ole pidanud | Foto: Helin Potter

Käsipall24.ee vaatab sel nädalal peale esiliiga võistkondade hetkeseisudele. Esimesena on järjekorras aastaid sarja tippude hulka kuulnud Põlva/Arcwood. Võistkonna treeneri Romet Oonega vestlesime möödunud hooajast, liiga tasemest ning tuleviku plaanidest. 

Põlva/Arcwood on esiliigas püsinud kaotuseta 28 mängu. Viimati tunnistati vastaste paremust 2018. aasta aprillis, kui sarja finaalturniiril vannuti poolfinaalis alla HC Tallinn 2-le. Tänavusel hooajal läbiti 14 mängu kaotuseta. Vaid kahel korral pidid mehed punktid loovutama, kui Viljandi Spordikooli ja Primendi vastu lõpetati viigiga. Võistkonna resultatiivsemateks olid tänavu Margo Pikksööt (12 mängu 66 väravat), Raido Peedomaa (10, 48) ja Mario Karuse (10, 43).

“Üldiselt võib möödunud hooaja positiivselt kokku võtta. Trennides käidi korralikult. Kuigi osadel vöörsilmängudel olid mõned mehed puudu, siis leiab meil nimekirjast niipalju pallureid, et suuri probleeme see ei põhjustanud,” alustas Oone. “Noored ja vanad moodustavad mõnusa koosluse ning varu oli meil kõvasti. Esiliiga tase on muutunud ühtlasemaks, kergeid kohtumisi ei olnud ning see pakub vaid rõõmu.”

“Hooaja kõrghetkeks oli kindlasti karikavõistluste finaalturniirile pääs. Selle saavutustega võin eriti rahule jääda,” rääkis meeskonna juhendaja meistrisarja parimate vahele trügimisest. “Muidugi on meil seal ka aastate jooksul loosiga vedanud, kuid saime selleks nädalavahetuseks kokku oma parima koosseisu ning end Eesti parimate vastu proovile panna.”

“Eks see hooaja lõppenuks kuulutamine ikka tekitas meis küsimärke. Keegi lihtsalt otsustas, et nii on. Meile jäi tunne, et klubidelt ei küsitud, mis nemad arvasid. Kulutasime ju tuhandeid eurosid ning täielikku põhjendust ei saanudki, miks need neli mängu pidamata jäeti ja võitjaid välja ei kuulutatud,” kommenteeris treener aasta lõpetamist.

“Hetkel on enamus mehi tegelenud indviduaalsete treeningutega ning oleme vaikselt alustanud ka koos harjutamist. Korra nädalas parandame füüsist välistingimustes ning lisaks neljapäeviti jooksme ja mängime Serviti meestega jalgpalli,” ütles Oone. “Igal aastal oleme juulis õues alustanud ja enamus mehi on ka järgmiseks hooajaks nõusolekud andnud. Meil on nimekirjas 24 mängijat ning lähme ka järgmisele esiliiga hooajal vastu kõrgete ootustega.”

Loe lisaks:

Arcwoodi seeria ja noorte meeste mängumaa ehk esiliiga kokkuvõte

scroll to top