fbpx
Close

Kalmer Musting eurosarja kordusmängu eel: imedesse peab uskuma

Avatar
-Kalmer Musting ja Põlva Serviti | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval peetakse Põlvas Euroopa tugevuselt teise käsipalli klubisarja ehk EHF Cupi avaringi korduskohtumine kohaliku Serviti ja Sloveenia klubi Ribnica RD Riko vahel. Esimese mängu võõrsil kaotas Serviti 22:32 (10:15). Pall pannakse Mesikäpa hallis mängu kell 18.

Nädal tagasi Lõuna-Sloveenia väikelinnas Ribnicas möödus kohtumine võõrustajate kontrolli all. Vaheajaks juhtis Riko 15:10, aga veel 44. minutil olid Serviti taga vaid 18:21. Sloveenide lõpuspurt oli võimas ja saadi kümneväravaline võit. Resultatiivseimad mõlemas meeskonnas olid vasakääred – põlvalastel Henri Sillaste seitsme ja Rikol Jan Pucelj kaheksa tabamusega, kirjutab Eesti Käsipalliliit pressiteates.

“Oleme endile selgelt teadvustanud, kus kõrbesime ja miks, loodetavasti suudame selle mängijateni viia. Rünnakul jäi tagaliinis enesekindlusest puudu ning eks seda näita ka tõsiasi, et kõigile märgiti protokolli vaid üks-kaks väravat. Peame palju paremini õnnestuma, kui soovime võita,” sõnas Serviti peatreener Kalmer Musting handball.ee lehele.

“Seis on loomulikult keeruline, aga samas ei saa enne öelda, et võimatu. Üritama peab ja seda teeme meiegi, tuleb haarata initsiatiiv ja ise mängu domineerida. Eks see ime oleks, kui suudame seisu enda kasuks pöörata ning edasi pääseda,” tunnistas Musting.

Serviti jaoks poleks hoolimata võõrsil peetud avamängu kaotusest kodus edasipääs saavutada esmakordne. Enam kui kümme aastat tagasi tehti seda EHF Cupil koguni kolm aastat järjest. 2006. aastal kaotati Bulgaarias seitsme väravaga Varna HC Lokomotiv Metaleksile, ent võideti kodus 32:22.

Aasta hiljem jäädi esmalt kaheksaga alla Viini Fivers Margaretenile, aga purustati austerlased Põlvas 28:17 ning 2008. aastal alistuti võõrsil Jesper Bruno Bramanise tänasele koduklubile HV KRAS/Volendam 26:27, kuid võeti kodus hollandlaste üle kindel 29:22 võit. Kümne- või enamaväravalisest kaotusseisust pole eurosarjas välja tulnud siiski ükski Eesti klubi.

“Mäletan neid mänge väga hästi. See oli periood, kus tõesti olime kodus ülikõvad ja meil oli Mait Patraili näol selge liider olemas. 2006. aastal olime Meistrite liiga eelringis lähedal veelgi suuremale tagasitulekule,” meenutas Musting aega, mil kreeklaste ASE Doukase vastu kaotati võõrsil tosina väravaga ja kodus lõpuks siiski vaid seitsmega võideti.

Kolmapäeva õhtul alustas Riko mänge Sloveenia meistriliigas ning pööras võõrsil poolajakaotuse mulluse esiliigavõitja RK Slovenj Gradeci vastu 36:33 võiduks. Serviti ja Riko paari võitjat ootab EHF Cupi järgmises ringis Valgevene meistrivõistluste hõbe Minski SKA.

scroll to top