fbpx
Close

Karikasarjas jõudis poolfinaali üks esiliigaklubi, kes loositi kokku Servitiga

Avatar
-Põlva Serviti | Foto: Helin Potter

Eesti meeste käsipallikarikavõistlustel selgusid meeste hulgas kõik neli finaalturniirile pääsejat. Pühapäeval alistas Põlva/Arcwood teistkordselt SK Tapa, nüüd tulemusega 29:23 (13:10) ja samaga sai hakkama HC Tallinn, olles 42:27 (18:13) üle Tartu Ülikoolist. Poolfinaalides kohtub Põlva/Arcwood Põlva Servitiga ning HC Tallinn läheb vastamisi Viljandi HC-ga.

Meistriliigas mängiv SK Tapa oli avakohtumisest Põlvast kaasa võtnud kaheväravalise defitsiidi. Avaminutitel läksid külalised neli korda ette, kuid tapalastel oli vastuvärav igal puhul olemas. Kuniks Rasmus Käo ja Raido Peedomaa tabamused andsid 14. minutil Põlva/Arcwoodile 6:4 edu.

Viis minutit hiljem suurendas Harri Oberg vahe kolmele väravale, 10:7, kuid kuus järgmist minutit hoidis Tapa oma puuri puhtana. Vahur Oolup tabas kaks korda ja Endrik Jaanis korra ning tablool oli 10:10 viik. Nüüd oli jälle põlvalaste kord – Käo, Peedomaa ja Oberg saatsid vastaste väravasse kolm vastuseta palli ning vaheajale mindi 13:10 eduseisus.

Teise pooltunni algul kasvatas Peedomaa vahet, ent siis tabas Gert Trofimov kahel korral ja Tanel Kari viskest tuli seisuks 13:14. Peagi jäi Tapa aga kaheksaks minutiks väravata ja 42. minutil viskas Margo Piksööt tabloole senise suurima vahe, kui Põlva/Arcwood juhtis 19:14.

Kodumeeskonna tagaajamine läks vaevaliselt ja viimast kümmet minutit alustati seisul 22:18. Ivary Volkov ja Jaanis vähendasid vahet, Piksöödu tabamuse järel viskas Oolup kaks väravat ja 56. minutil oli vahe jälle minimaalne, 24:23. Enamaks noortel tapalastel jõudu ei jätkunud ning peamiselt kogenud palluritest koosnev Põlva/Arcwood võttis skooriga 29:23 mängu- ja 61:53-ga veerandfinaalvõidu.

Võitjate poolel sai Piksööt kirja üheksa, Oberg kuus ja Peedomaa viis tabamust, Tapa täpsemad olid Oolup üheksa, Jaanis nelja ja Volkov kolme väravaga. Põlvalaste jaoks on tegu 2015. aasta saavutuse kordamisega – toona jõuti TunMani nime all karikavõistlustel nelja parema sekka ning saadi seal kolmas koht.

Mõni tund varem kindlustas HC Tallinn koha finaalturniiril, olles teistkordselt üle Tartu Ülikoolist. Erinevalt 36 väravaga kaotatud avapartiist, olid tartlaste võtmemängijad sel korral rivis ning kohtumisest kujunes küll pingevaba, ent tasavägisem. Pealinlased said algul paari väravaga ette ja 4:4 viigiseisult tegid 7:0 vahespurdi.

Ülikooli võistkond sai mõõnast üle ning vähendas vaheajaks vahe viiele väravale, 18:13. Teisel poolajal kallutas HC Tallinn mängu selgelt enda kasuks, võttis 42:27 võidu ja edenes finaalturniirile üldskooriga 99:48. Võitjate kasuks viskas Sergei Glinka 9 ja Rainer Kelk kuus väravat, kaotajatest jäi Raiko Roosna ja Klaus Peeter Rüütli arvele seitse tabamust.

Tartus loositi paaridesse ka kahe nädala pärast Põlvas toimuva karikasarja finaalturniiri poolfinalistid. Laupäeval, 1. detsembril kohtub Põlva/Arcwood karikakaitsja Põlva Servitiga ning teises poolfinaalis lähevad vastamisi HC Tallinn ja Viljandi HC. Pühapäeval toimub pronksimäng ja kell 15 algav finaal.

Eesti karikavõistluste finaalturniir Põlvas:

1.12.   16.00  Põlva/Arcwood – Põlva Serviti
1.12.   18.00  HC Tallinn – Viljandi HC
2.12.   13.00  Pronksimäng
2.12.   15.00  Finaal

scroll to top