fbpx
Close

Karikavõistluste finaalturniiri eel kohtuvad omavahel meistriliiga liidrid

Avatar
-Põlva Serviti – Kehra/Horizon Pulp&Paper | Foto: Helin Potter

Nädalavahetusel toimub Põlvas Eesti karikavõistluste finaalturniir. Vaid kaks päeva varem, neljapäeval kohtuvad meistriliiga kaheksandas voorus tabeli kaks kõrgemat astet vallutanud HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Põlva Serviti.

Teistes mängudes võõrustab Viljandi HC kolmapäeval SK Tapat ning HC Tallinn ootab külla Aruküla/Audentest. Serviti juhib hetkel 12 punktiga, Kehral on kaks silma vähem. Järgnevad Tallinn kaheksa, Viljandi seitsme ja Tapa viie punktiga, Aruküla/Audentes pole sel hooajal veel punktiarvet avanud.

Tihe mängudegraafik sunnib treenerid prioriteetide üle mõtlema

Viimati koges Kehra kodustes sarjades kaotusekibedust 25. septembril, kui jäädi just Põlvas alla tiitlikaitsjale 19:27. Serviti viimane kaotus koduste konkurentide vastu jääb nädala võrra kaugemale, mil kaotati HC Tallinnale. Kuigi viimasel kahel hooajal on Kehra noppinud kaks võitu, pole põlisest rivaalist kodusaalis jagu saadud pärast 2017. aasta kevadet.

“Muidugi on tegu klassikalise vastasseisuga ja kodus tahaks ikka parimat mängu näidata. Nädalavahetuse karikasarja finaalmänge silmas pidades peame targalt koormust jagama. Servitil on kindlasti sama mure, ent neil on viis-kuus mängijat rohkem ehk pikem pink,” arutles Kehra peatreener Mart Raudsepp.

“Saime Balti liigas võidu ja kaotuse. Teise mängu lõpuks enam jõudu ei jätkunud, aga kahe punktiga tuleb rahul olla. Õnneks jäid Leedu-reisil kõik mehed terveks ning tundub, et Dmõtro Jankovski vigastus pole nii hull kui arvasime,” rõõmustas Raudsepp võtmemängija võimaliku rivvinaasmise üle.

“Ei oskagi öelda, et kumb tähtsam on – liigamäng Kehraga või karikavõistlused. Võtame ühe mängu korraga, nii on kõige targem. Peame alles vaatama, kas saame Carl-Eric Uibo ja Anatoli Tšezlovi koosseisu tagasi või mitte, Otto Karl Kondi jaoks tulevad selle nädala mängud veel liiga vara,” teavitas Serviti peatreener Kalmer Musting.

Marko Koks: realiseerimisega tuleb kõvasti vaeva näha

Viljandi HC ja SK Tapa tegid esimeses tänavuses vastasseisus 27:27 viigi ning võrdset lahingut võib oodata kolmapäevalgi. Tapa pole juba kaks kuud punktilisa teeninud, Viljandi lõpetas sama pika kaotustejada eelmisel nädalal Aruküla/Audentese alistamisega.

“Pühapäeval jäime Riias selgelt alla Celtnieksile. See mäng tuleb kiirelt unustada, sest liiga palju sealt kaasa võtta pole. Kõik kohtumise eel räägitu unustasid pallurid platsile astudes ära. Teadsime nende tagaliini viskejõudu ja kiiret joonele mängimist, aga ikka lasime lätlastel just seda teha,” lausus Viljandi peatreener Marko Koks.

“Positiivne, et kõik noored said rahvusvahelisi kogemusi ja näiteks hiljuti 15-aastaseks saanud Robin Liinsoo mängis end mitmel korral hästi viskele. Aga realiseerimisega tuleb endiselt kõvasti vaeva näha ja lihtsaid pallikaotusi vältida, muidu läheb Tapa vastu raskeks,” lisas Koks, kes loodab peagi rivvi tagasi saada vigastatud Raiko Roosna ja Sergei Rodjukovi.

Teises kolmapäevases mängus kohtuvad Raasikul nädalavahetusel Eesti karikat kaitsma valmistuv HC Tallinn ja seni punktita Aruküla/Audentes. Kolmandas voorus pidid pealinlased kõvasti võitlema, et võtta 28:26 võit, mis on külaliste tänavune väikseim liigakaotus.

Meistriliiga 8. voor:

4.12.   19:00  HC Tallinn – Aruküla/Audentes (Raasikul)

4.12.   19:00  Viljandi HC – SK Tapa

5.12.   19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti

scroll to top