Karl Toomi hiilgemäng tõi klubile kauaoodatud võidu

– TV Emsdetten ja Karl Toom | Foto: Nadja Dreismann/TV Emsdetten

Reede õhtul kohtusid Karl Toom ja TV Emsdetten Saksamaa 2. Bundesligas kodusaalis VFL Gummersbachiga ning suutsid eestlase vägeva mängu abil lõpuks ühe matšilõpu enda kasuks kallutada.

Emsdetten oli kaotanud neli eelmist kohtumist ning viimane võit pärines neil septembri algusest, kui mängiti Karl Roosna koduklubi HSG Krefeldiga. Mitmeid võrdseid matšilõppe luhta lasknud Toomi koduklubi suutis nüüd väljuda samast olukorrast võitjana.

TV Emsdetten vs. VfL Gummersbach 26:25 (10:12)

Mäng algas võrdselt, kui kordamööda visati väravaid ning 15. minutiks oli seis ikka viigiline 8:8. Esimese poolaja lõpp möödus pingeliselt ja kummalgi tiimil palju skoori teha ei õnnestunud ning garderoobi mindi külaliste juhtimisel 10:12.

Teist perioodi alustas paremini Gummersbach, kes juhtis 45. minutiks 15:19 ning kui korraks võis tunduda, et Emsdetten peab jälle vastaste paremust tunnistama, siis Toom sama meelt ei olnud. Võimsa kodupubliku ees alustas eestlane “mängumeeste minutite” vahespurti skoorides esmalt kaks väravat ning viigistades seisu 19:19 peale.

Kohtumise lõpp läks tõeliselt põnevaks. Toom viis oma võistkonna 58. minutill 25:24 ette, kuid minut hiljem külalised taas viigistasid. 40 sekundit enne lõppu sai Tin Kontrec Gummersbachi poolt punase kaardi ning eestlase koduklubile jäi ülekaalus olles viimane rünnak. Paul Kolk suutiski koos lõpuvilega skoorida ning tõi Emsdettenile kauaoodatud võidu. Eestlase arvele jäi lõpuks kuus väravat ning üks resultatiivne sööt.

“Väga hea tunne. Lõpuks võtsime teenitud võidu ning saime lisaks heale esitusele ka kaks punkti tabelisse, ” ütles Emsdetteni kapten Yannick Dräger pressikonverentsil. “Täna mängisime 60 minutit ning atmosfäär hallis oli suurepärane.”

Emsdetten jätkab 2. Bundesliga tabelis kahe võidu ja kuue kaotusega eelviimasel kohal. Järgmine kohtumine peetakse 19. oktoobril lähirivaali HSG Konstanzi vastu.