fbpx
Close

Kas hiline aprillinali? Lumekäsipall taliolümpiale?

Avatar
-Lumekäsipall | Foto: PANAMHANDBALL

Lumekäsipall sai alguse 2013. aastal Argentiinas ning viimane raport Rahvusvaheliselt Käsipalliliidult näitab, et seal tehakse tööd selle nimel, et ala saaks rahvusvahelise leviku.

Käsipalli on võimalik mängida iga ilmaga, seda küll põhiliselt selle tõttu, et ala on senini suuremalt levinud siseruumides. Suvekuudel aga on rannakäsipall juba üsna arvestatav alternatiiv ning nüüd on ka uus versiooni talveks, lumekäsipall.

Kui uskuda viimast IHF-i nõukogu (Rahvusvahelise Käsipalliliidu suurimate otsuste vastuvõtja – toim.) koosolekut, siis on alal suur potentsiaal. “IHF-il on plaan lumekäsipalli, millel on võimalik taliolümpiale välja jõuda, populaarsust kasvatada,” öeldi Taani uudiste kanali tv2 kohaselt raportis.

Järgmisel kohtumisel esitatakse IHF-i nõukogule variant lumekäsipalli reeglitest, mis peaksid sarnanema rannakäsipalli omadega, kuna nende eest on vastutatavaks määratud just suvise versiooni esindajad. “Me oleme väga uhked selle üle, kuidas inimesed lumekäsipalli vastu on võtnud,” ütles Pan-Ameerika Käsipalliliidu esindaja Mario Moccia. “Käsipalli saab mängida saalides, rannas ja lumel. See pakub alternatiive kõigile, kes meie ala armastavad.”

Täispikkuses artikkel on saadav siit (tv2.dk)

Stiilinäide lumekäsipallist Argentiinas

scroll to top