fbpx
Close

Kas käsipallis peaks rünnakuaeg olema kellaga limiteeritud?

Avatar
-Filip Jicha on üks paljudest, kes viimasel ajal käsipallis rünnakuaja kehtestamise poolt on olnud | Foto: Scanpix/Jörg Zehrfeld

Kuna mänge hetkel ei toimu, on meie alaga seotud inimestel palju aega mõelda, kuidas käsipalli veel atraktiivsemaks ja populaarsemaks mõelda. Juba aastaid on vaieldud selle üle, kas rünnaku aja piiramine oleks üks lahendus?

Sel nädalal on taas käsipallimeedias tõstnud pead vaidlus – kas meie alal peaks ka piirama rünnakuaega ning võtma selle kohustuse ära kohtunike õlgadelt? Alles vahendasime olümpivõitja Vlado Stenzeli argumenti, et selle reegli peaks kasutusele võtma.

Nüüd on ka Saksamaa suurklubide, THW Kieli ja SG Flensburgi treenerid Filip Jicha ning Maik Machulla selle argumendi kaitseks välja astunud. “Kuigi selle teostamine võib keeruliseks osutuda, siis ma arvan, et see oleks siiski hea idee,” ütles Machulla handball-worldi lehel. Jicha lisas: “Kohtunike käe tõstmine aeglustab mängu, mina toetaks rünnakuaja limiteerimist, usun, et see lisaks meie alale atraktiivsust.”

Läbi viimaste aastate on mitmed tipptreenerid, kelle seas näiteks Lino Cervar, Alfred Gislason, rünnakukella toetuseks välja astunud. Kui korvpallis pannakse kellale 24 sekundit, siis käsipallis on ettepanekud jäänud tavaliselt 35 ja 45 sekundi vahele.

“Aja limiteerimine muudaks käsipalli olemust täielikult. Me näeksime liiga palju kehvasid lahendusi ning see ei oleks publikule ilus vaadata,” on selle reegli vastase, Saksamaa kohtunike kogu juhi, Wolfgang Jamelle arvamus.

Poolt ja vastu argumente sellele muudatusele leiab kindlasti palju, kuid meid huvitab, millisel arvamusel on meie lugejad? Kas käsipallis peaks olema rünnakuaeg kellaga limiteeritud? Mine Käsipall24.ee Facebook-i lehele ja anna oma hääl!

scroll to top