fbpx
Close

Kas võrkpall on tõesti ohtlikum kui käsipall?

Avatar
-Võrkpall ja käsipall | Foto: Pixabay

Torino polütehnikum sai valmis uurimusega, milles pandi koroonaviiruse levikuohu järgi pingeritta populaarsed spordialad. Paljudele üllatuslikult näitasid tulemused, et suurim risk on mängida just võrkpalli, mille oht on isegi suurem kui sellistel kontaktaladel nagu ragbi,poks ja käsipall.

Uuringus võeti arvesse nakatumisoht spordiasutuses, trenningväljakul ja võistlusolukorras (nii ainult väljakul kui ka publikut arvesse võttes). Kõige väiksema nakatumisohuga on välja toodud sportvõimlemine ja tennis. Võrkpall sai seejuures kõrgeima skoori kõikides alamkategooriates. Seda, mil moel saab võrkpall olla ohtlikum kui näiteks korvpall või käsipall, kus on kehakontakti oluliselt rohkem, pole täpsustatud, vahendab Kertu Laak meie sõsarsaidi Võrkpall24.ee lehel itaallaste uurimustööd.

Uurimistöö tellijaks oli Itaalia Olümpiakomitee ning uurimuse tulemused peaksid aitama pärast kriisiolukorra lõppu erinevate spordialade liigad uuesti ree peale saada. Mahuka 404-leheküljelise töö valmimiseks küsitleti 387 spordiala föderatsioone.

Loe kogu artiklit siit

scroll to top