fbpx
Close

Käsipall24.ee valikud 2019. aasta parimate valimisel

Avatar
-Dener Jaanimaa, Alina Molkova, Marion Kull ja Alvar Tint | Foto: Erakogu

Traditsiooniliselt valib Eesti Käsipalliliit ka 2019. aastal parimaid meie alalt. Sel hooajal valitakse väljapaistvamad sportlased avalikul hääletamisel, klubide arvamuste ja juhatuse häälte põhjal. Käsipall24.ee vaatabki peale kandidaaditele ja valib välja oma lemmikud.

Eelmisel aastal olid võitjad: Martin Johannson ja Alina Molkova vastavalt parima mees- ja naiskäsipalluri kategoorias. Anasstasia Volkova ja Alfred Timmo juunioridest, Kalmer Musting oli 2018. aasta parim treener. Kohtunike kategoorias jäid peale Alvar Tint ja Marion Kull, parim klubi oli HC Tallinn ning  aasta käsipalliüritused olid Tallinn Handball Cup noortele (korraldaja HC Tallas) ja Alatskivi rannakäsipalli etapp (SK Juku). 2018. aasta parim käsipallisündmus oli koostöös klubidega meeste rahvuskoondisele uue välismaise peatreeneri leidmine.

AASTA MEESKÄSIPALLUR: Dener Jaanimaa

Kuigi Mait Patraili hooaeg on alanud väga edukalt, siis selle kategooria definitsiooni järgi peaksime arvesse võtma siiski kogu 2019. aastat ning kuna Patraili esimene poolaasta möödus vigastuse tähe all, siis eelistame tänavu Meistrite liigas mängivat Ukraina klubi Zaporižžja Motor esindavat eestlast. Aastat Saksamaa esiliigas alustanud Jaanimaa siirdus uuest hooajast Ukrainasse ning on ainuke eestlane, kes on mängimas Euroopa käsipalli absoluutses tipus Meistrite liigas ning on hetkel juba võitnud Motoriga Ukraina superkarika.

AASTA NAISKÄSIPALLUR: Alina Molkova

See kategooria tundub olema kõige lihtsamini ennustatav. Eelmisel hooajal Islandi meistriks tulnud ning sel aastal Luksemburgi liiga resultatiivseim naine, on ainuke Eesti naiskäsipallur, kes on mängimas välismaal. Hooaega väga resultatiivselt alustanud Molkova on meie kindel valik.

KUNI JA KAASA ARVATUD 18 AASTANE MEESKÄSIPALLUR: David Mamporia

Kuigi võrdseid kandidaate on selles kategoorias palju, jäi meie valik siis HC Kehra/Horizon Pulp&Paperit esindava Mamporia peale. David on Eesti tipptiimis tõusnud väga tähtsaks mängijaks ning just esitused Balti liigas ja tulemused Kehra esindusmeeskonna eest kallutavad kaalukausi tema kasuks. Lisapunkte selle valiku puhul annab kindlasti fakt, et noormees tegi ka oma debüüdi meeste rahvuskoondise eest sel aastal.

KUNI JA KAASA ARVATUD 18 AASTANE NAISKÄSIPALLUR: Polina Gorbatsjova

Suurelt osalt statistikale tuginedes langes meie valik siinkohal Gorbatsjova peale. Hetkel juhib ta nii A-klassi, kui naiste karikavõistluste resultatiivsuse tabelit kohati uskumatuna tunduvate numbritega. Noorte seas keskmiselt 15 ja naistega 12 väravat kohtumises heitev neiu tundub seetõttu igati loogiline otsus.

-Polina Gorbatsjova | Foto: Padise Käsipalliklubi

KÄSIPALLITREENER: Kalmer Musting

Viis järjestikust Eesti meistritiitlit, lugematul hulgal noorte karikaid ja medaleid, terve linn hingab käsipallitaktis ja järelkasvukoondiste vedamine. Need on need põhjused, mille tõttu Kalmer Musting tuleb taaskord seada kindlaks favoriidiks võitmaks juba kes teab mitmendat aasta treeneri tiitlit. Me lihtsalt ei näe siinkohal sellel auhinnale teisi kandidaate.

KÄSIPALLIKOHTUNIKUD: Marion Kull ja Alvar Tint

Ka siin kategoorias on raske vastu vaielda sellele, et otsus on tegelikult väga lihtne. Eesti ainukene rahvusvahelise kategooriaga vilepaar jääb teiste seas kohe silma. Oma kindlust on mehed juba tõestanud erinevatel rahvusvahelistel turniiridel. 2019. aastal mõistsid mehed õigust üheksas mängus Euroopa käsipalliväljakutel.

KÄSIPALLIKLUBI: Põlva Käsipalliklubi

Kuigi aastast aastasse ühte ja sama klubi nomineerida pidevalt sellele auhinnale võib pikas perspektiivis juba igavaks minna, siis see ei tohiks siiski vähendada tõsiasja, et Kalmer Musting ja Põlva käsipalliklubi teevad Eestis sel alal väga auväärset tööd. Põlva on Eesti käsipalli meka ning pidevalt ollakse eesotsas kõigis noormeeste vanuseklassides ning loomulilkult viis järjestikust meeste meistritiitlit vaid annavad lisa tunnustust tehtavast tööst.

RAHVUSVAHELINE KÄSIPALLIÜRITUS EESTIS: Tallinn Handball Cup noorteturniir – (korraldaja: HC Tallas)

Baltikumi suurim rahvusvaheline noorte käsipalliturniir on siin kategoorias meie kindel valik. 1500 osalejaga kuuest riigist ning ambitsioonidega saada suurimaks käsipallifestivaliks Põhja-Euroopas, paistab Tallinn Handball Cup kindlasti enim silma Eesti käsipalliturniiride maastikul.

EESTIS KORRALDATUD KÄSIPALLIÜRITUS: 2019. aasta Eesti meistrivõistluste PD finaaletapp Paikusel – (korraldaja: HC PÄRNU/PAIKUSE)

Kõige nõrgema valikuga kategooria sellel hääletusel. Kuigi Risto Lepa visioon Tallinn Cupist on selline, et järgmisel aastal võib sel üritusel siin kategoorias favoriidi staatus olla, siis see aasta üritus veel nii suur ei olnud. Seetõttu pooldame Käsipall24.ee lehel käsipalli laia levikut kohtades, kus käsipall ajalooliselt nii tugev pole olnud ning kiidame heaks Paikusel korraldatud käsipalli turniiri ning loodame, et see tunnustus vaid annab jõudu juurde Pärnu käsipalliklubile ja Toomas Heinlale, et jätkata head tööd käsipalli geograafia laiendamisel.

Kas sina, lugeja, nõustud meie valikutega?

Mine vaata üle kõik kandidaadid ja anna oma hääl enne 07. detsembrit:

https://forms.gle/hg5UP9cbrAjhEPgAA

 

scroll to top