Käsipalli Eesti meistriliiga algas suurüllatusega

-Eesti Käsipalliliidu pressikonverents | Foto: Erakogu

Kolmapäeval tehti algust Eesti meistrivõistlustega, kui meeste meistriliigas peeti kaks kohtumist. Võidukalt startis meie kõige tituleeritum klubi – Põlva Serviti alistas kodusaalis Aruküla/Audentese 40:18 (14:8). Mullune pronks HC Kehra/Horizon Pulp&Paper jäi aga võõrsil üllatuslikult 25:27 (14:14) alla Viljandi HC-le. Neljapäeval kohtuvad SK Tapa – HC Tallinn.

Serviti alustas hooaega rekordmeistrina, olles võitnud pooled 28-st iseseisva Eesti meistrivõistlustest. Kehralased aga omavad muljetavaldavat rekordit, sest meeskond on võitnud medali viimased 27 aastat järjest! Neist kuldseid on üksteist, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Tiitlikaitsja sai 18. järjestikuse liigavõidu

Serviti läks avamängule mulluse seitsmenda meeskonna vastu noortele võimalusi andes, sest puhkepäeva said nii Eston Varusk, Henri Sillaste kui Kristjan Muuga. Aruküla/Audentesel oli noori pallureid toetamas kogenud väravavaht Siim Normak ning Antti Rogenbaum ja Viimsist kasvatajaklubi ridadesse naasnud Mihkel Vaher.

Külalised alustasid vägagi isukalt ning läksid Martin Kalveti ja Rauno Kopli väravatest 2:0 ning siis ka 4:2 juhtima. Serviti oli rünnakul raskustes arukülalaste kaitse ja Normaku ülemängimisega, 13. minutil tuli Andreas Parve viskest 6:4. Siis tihendasid võõrustajad kaitset, häid tõrjeid hakkas tegema Jürgen Lepasson ja vastaseid karistati kiirrünnakutega.

Üheksa minutiga tegi Serviti 7:0 vahespurdi ja võitis poolaja 14:8. Teisel pooltunnil mängupilt oluliselt ei muutunud. Mõnda aega suutsid külalised tänu Kopli täpsele vasakule käele seisu veel tasakaalus hoida, siis põgenes Serviti eest. Kahekohalise numbrini kasvatas 40. minutil vahe Mathias Rebase karistusvise – 23:13.

Ehkki võitlust oli piisavalt, suurenes eduseis pidevalt ja Serviti sai meistriliigas 18. järjestikuse võidu tulemusega 40:18. Väravaid viskasid võitjate kasuks 13 väljakumängijat, neist Rebane kümme, Sander Sarapuu viis ning Otto Karl Kont ja Henri Hiiend neli. Kaotajate poolel tabas Kopli kuus, Parve neli ja Markus Kask kolm korda.

Viljandi HC tegi peatreenerile ilusa sünnipäevakingi

Samaaegselt Viljandis sai kodumeeskond peatreener Marko Koksi 44. sünnipäeva puhul kokku pea parima koosseisu. HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi pingil tegi ametliku peatreeneridebüüdi Mart Raudsepp, ent tema ei saanud kasutada uusi võõrleegionäre, venelasest väravavahti Viktor Nikolajevit ja Ukraina mängujuhti Vladislav Naumenkot.

Kohtumine algas väravaterohkelt ja sarnase joonise järgi – Kehra läks juhtima, Viljandi viigistas. Seitsmendaks minutiks oli seis 5:5, neli minutit hiljem tuli David Mamporia tabamusest külaliste edu 7:5. Peagi naasti algupärase “plaani” juurde, kuniks mulgid 21. minutil Andrei Hapali väravast esimest ja ainsat korda avapoolajal juhtima läksid – 12:11.

Puhkepausile mindi siiski viigiseisul 14:14. Teist pooltundi alustas paremini Viljandi ning haaras omakorda juhtrolli. Madis Pariku tabamuse järel juhiti esmakordselt enam kui minimaalse eduga ehk 17:15. Üks murrangumomentidest tuli 42. minutil, mil kehralaste joonemängija Anton Barouski teenis kolmanda eemaldamise ja ühtlasi punase kaardi.

Viljandi rebis vahet suuremaks, Simon Drõgini kahe täpse viske järel oli 48. minutil seis 23:18, mis tähendas, et Kehra oli kümne minuti jooksul palli väravasse saanud vaid korra. Peamiselt läbi Janar Mägi ja Dmõtro Jankovski hakkas 11-kordne Eesti meister siiski vahet vähendama ning viimase minuti alates olid tablool numbrid 27:25.

Sealjuures jäid mulgid kahemehelisse vähemusse, kuid mänguseis enam ei muutunud. Esmakordselt pärast pärast 2018. aasta veebruari sai Viljandi Kehrast jagu. Võitjate poolel viskas Volodimir Maslak kuus, Drõgin viis ning Hapal ja Sergei Rodjukov neli väravat. Kehralastest olid täpsemad Mägi ja Jankovski seitsme ning Mamporia nelja tabamusega.